Guta katliamı İsrail-ABD ortak yapımı olamaz mı?

11 Nisan 2018 Çarşamba, 09:20

Guta’da kimyasal silah kullanılmış. Rabbim, insanları, masumları katledenleri dünya ve ahrette zelil etsin. Medyanın tamamına yakını ‘son dakika’ olarak haber geçiyor; “Esad kimyasal silah kullandı. Çocukları katletti. Onlarca sivil katledildi” gibi.  Bu kaçıncı aynı senaryo.. Medyaya soruyorum; aptal mısınız yoksa birilerinin tetikçisi mi?

Kim geçti bu haberi? Batı ajansları. İlk tepkiyi kim verdi? Suriye’den çekileceğini açıklayan ABD.. Nasıl? “Esad bunun bedelini ödeyecek.” Sonra ajanslar açıkladı ki ABD, Esad rejimine karşı hava ve kara harekâtı hazırlığı yapıyor.

Bu kadar basit senaryoyu insanımıza nasıl yutturmaya kalkarsınız? Irak’ta kimyasal silah var, diye 1,5 milyon insanı katledenlere nasıl inanıp, Müslüman’ı Müslüman’a düşman etmeye kalkarsınız? Yoksa siz de mi, ABD ekmeği ile doyuyorsunuz?

Guta katliamının az öncesinde gerçekleşen bölge fotoğrafına bakalım; Rusya, İran ve Türkiye bir araya geliyor. El sıkışıyorlar. Ekonomik ve askeri anlaşmalar imzalıyorlar. Suriye noktasında ortak görüşler ortaya koyuyorlar.  Batı medyası ‘Esad kazandı’ diyor. ABD ‘Bu iş masraflı oldu çekileceğim’ diyor. Ve Esad gidiyor küçücük bir kasaba olan Guta’da, hem de sivillere kimyasal silahlarla saldırı düzenliyor! Dünyanın en salak liderinin bile yapmayacağı bir şeyi Esad niye yapsın? Milletimizi aptal yerine koymayın.

Geçen hafta Suriye topraklarına harekât başlatan İsrail hakkında kaç haber yaptınız. İsrail’in Suriye topraklarında nerelere kadar eli uzanıyor, hiç terör uzmanlarına sordunuz mu? En önemlisi emperyalistlerin yenilgiyi kabul ettiği Suriye’de, kimyasal silah kullanan İsrail olamaz mı?  Akıllı olun. Sırf birileri istiyor diye Müslüman’ı Müslüman’a düşman etmeyin.

Eğer gerçekten haberciyseniz daha 3, 4 gün önce “Afganistan’daki saldırılarda 100 sivil hayatını kaybetti” haberi geçtiniz. Oysa katleden belliydi. Ama korktunuz, diyemediniz, yazamadınız.  ABD katletti ABD. Ama hiçbiriniz, “katil ABD” diye manşeti atamadınız. Hükümete de aynı soruları sormak istiyorum; Guta’da katledilen siviller için hemen Esad’a suçlama ve kınama yayınladınız ama Afganistan’da katledilen siviller için herhangi bir fail göstermediniz ve kınama yayınlamadınız. Neden?  * * *

Bugün biraz da Yemen’den bahsetmek istiyorum. Sahi Yemen’i hatırlayanınız var mı? Veysel Karani Hazretlerinin memleketi Yemen’i. Tamamen İslam toprağı olan Müslümanların yaşadığı topraklar olan Yemen’i. Hatırladınız mı?   Hani Suudi Arabistan dört yıldır ABD’den aldığı bombalarla yerle bir ettiği, Müslümanları katlettiği Yemen’den bahsediyorum.  Suud hükümeti bir nesli katletti, çoluk-çocuk on binlerce Müslüman katletti. Peki, Ümmeti Muhammed’den (!) neden ses çıkmıyor? Türkiye’den neden hiç ses çıkmıyor? 

Bir şey daha hatırlatayım! Geçtiğimiz yıl Yemen topraklarından Suudi Arabistan’a birkaç füze atıldı. Türkiye hemen açıklama üstüne açıklama yaptı. Sünni, denilen devletler aynı tepkiyi verdi.  Hemen bir proje ortaya kondu. 10 bin kişilik bir ordu kuruluyordu. Hatta medyamızda kendini Müslüman, mücahit diye tariflendiren fasık, kindar kalemler, “Nihayet İslam Ordusu kuruluyor, İslam NATO’su kuruluyor” hatta “hilafet ordusu kuruluyor” diye manşetler atıyor, yazılar, yorumlar yapıyorlardı. Ahmaklar, imandan nasipsizler… Aynı Suud şimdi İsrail’i tanıdı.

O toprakların İsrail’e ait olduğunu ilan ettiler. Yani Filistinlileri katletme hakları olduğunu beyan ettiler. ABD uşaklığında zirve yaptı. ABD’ye açıkça; Ortadoğu’da ağa sensin, yaver benim, teslimiyet ve garantisini verdi. Her fırsatta İran’a tehditler yağdırıyor, savaştan bahsediyor.  Türkiye’yi de ihmal etmiyorlar. En son Türkiye için şeytan üçgeninin parçasıdır dediler.    Tık var mı? Yok.