Siyonist işgalci çeteler Filistinlilere saldırdı

Siyonist işgalci çeteler Filistinlilere saldırdı

​ABD'nin Kudüs'ü işgalcilerin başkenti olarak tanımasının ardından Siyonist çeteler Filistinlilere saldırıldı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 17 kişi yaralandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için meydanlara çıkan Filistinlilere Siyonist çeteler saldırdı.

Trump'ın Kudüs kararını açıklamasıyla yarım asırlık işgal yeni bir boyuta taşındı. Filistinliler, Doğu Kudüs'ün en işlek caddeleri Zehra ve Selahaddin başta olmak üzere sokağa çıkan halk kararı protesto ederek reddettiklerini belirtiler.

Hamas lideri Heniyye Trump'ın Kudüs kararının ardından yeni intifada çağrısı yaptı. Heniyye'in açıklamasında, "Siyonist düşman karşısında yeni bir intifada başlatmak zorundayız." ifadesini kullandı.

İntifada çağrısının ardından protesto gösterileri için sokaklara çıkan Filistinlilere, Siyonist işgalci çeteler saldırdı. Saldırıda biber gazının yanı sıra gerçek merminin de kullanıldığı belirtilirken ez az 17 kişi yaralandı.

Öte yandan işgalci çeteler Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek çoğu Nablus vilayetinden olmak üzere 33 Filistinliyi alıkoyduğu öğrenildi. (İLKHA)