'Amerika Suriye’de terörü yeniden canlandırmak istiyor'

'Amerika Suriye’de terörü yeniden canlandırmak istiyor'

İran Meclis Başkanı Ali Laricani parlamento da bugün yaptığı konuşmada; Suriye’ye yapılan füze saldırısını kınamanın yanı sıra, Amerika Suriye’ye saldırarak teröristlerin sığınaklarını tekrardan canlandırmak istediğini dile getirdi.

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, bugün yapılan meclis toplantısındaki konuşmasında, "Suriye’ye yapılan füze saldırılarına değinerek; İslam aleminin böylesine kutlu ve Müslümanların vahdetini sağlayıcı gününde, Amerika, İngiltere ve Fransa’nın Suriye halkına yönelik vahşi füze saldırısı son derece esef vericidir. Bazı İslam ülkelerinin İsrail’in yanında yer alıp bu cinayete sessiz kalarak ortak olmaları daha bir elem vericidir." dedi.

Laricani, "Akla gelen ilk soru nasıl bir gerekçeyle böyle bir saldırıya kalkışıldığıdır. Bu üç ülke geçtiğimiz günlerde Suriye devletinin kimyasal silah kullandığını iddia etmektedir. Bunu kabul edilebilir bir yanı bulunmamaktadır. Bu saldırının asıl sebebini başka yerde aramak gerek o da; son dönemde Suriye’de meydana gelen gelişmeler ve değişimlerdir.

'ABD Suriye'de terörü canlı tutma çabasında'

ABD bölgedeki terör sığınaklarını koruma ve canlı tutma çabasında olduğu sözlerine yönelik de; terörist gruplara her türlü desteği sağlayan ülkeler, bu kadar kısa bir sürede tükeneceklerini beklemiyorlardı. Bu yüzden Suud rejimi utanç verici bir şekilde milletinin malını altın tepside Amerika’ya sundu. (Ajanslar)