78'lik ninenin Kur'an öğrenme azmi

78'lik ninenin Kur'an öğrenme azmi

Gaziantep Şahinbey Belediyesi Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisinde açılan Kuran kursuna katılan Fatma Şafak (78), ilerleyen yaşına rağmen 5 ay gibi kısa bir sürede Kuran-ı Kerim okumasını öğrendi.

Hafta içi her gün sabah ile öğle saatleri arasında ders alan Şafak, azmiyle öğrenmenin yaşının olmadığını gösterdi.

Kuran-ı Kerim okumayı öğrendiği için çok mutlu olduğunu belirten Şafak, "Keşke Kur'an-ı Kerim'i daha önce öğrenseydim." diyerek gençlere tavsiyelerde bulundu.

Şafak, "İnsan gayret edince yaş önemli değil. Öğrenmek isteyen herkes kolaylıkla öğreniyor. 78 yaşındayım. Kur'an okumasını bilmeyenlere tavsiyem hemen öğrenmeye başlamaları. Kur'an okumayı bilmeden geçen yıllarımın boşa gittiğini düşünüyorum.” dedi.

Hangi yaştan olunursa olunsun yeni bilgiler öğrenmek gerektiğini sözlerine ekleyen Şafak, "Kuran-ı Kerim de buyuruyor ki 'Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?' Bu amaçla öğrenmeye çalışıyorum. Öğrenmenin yaşı yoktur. Hangi yaşta olursan ol mutlaka yeni bilgiler öğrenmeliyiz. Kuran-ı Kerim okumasını öğrendim. Bu imkânları bize verenlere çok teşekkür ederim. Allah razı olsun." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)