Batman’da kız Kur’an kursu açıldı

Batman’da kız Kur’an kursu açıldı

Batman merkez Bahçelievler mahallesinde eğitim veren Kudret Kız Kur’an Kursu, yeni adıyla H. Sabır Ucuz Kız Kur’an Kursu olarak eğitim vermeye başladı.

Batman’da kız Kur’an kursunun açılış töreninde konuşan İl Müftüsü Turgut Erhan, dünyadaki imtihanı geçmek, ahireti kazanmak için salih ameller ve hayırlı işlerin yapılması gerektiğini söyledi.

Batman merkez Bahçelievler mahallesinde eğitim veren Kudret Kız Kur’an Kursu, yeni imajı, yeni mimarisi ve yeni adıyla H. Sabır Ucuz Kız Kur’an Kursu olarak eğitim vermeye başladı.

Batman İl Müftüsü Turgut Erhan’ın açılışını gerçekleştirdiği kız Kur’an kursu modern bir iç yapıya sahip şekliyle 3 derslikli olarak eğitim verecek. Açılış törenine, İl Müftüsü Turgut Erhan’ın yanı sıra kız Kur’an kursu öğrenci ve öğreticileri de katıldı.

Kursun açılışını gerçekleştiren İl Müftüsü Erhan, Kur’an kurslarının toplumdaki önemine değindi.

Erhan, “Dünya bir imtihan yeridir. Dünyadaki bu imtihanı geçmek, ahireti kazanmak için salih ameller, hayırlı işler yapılması gerekir. İşte bu hayırlı işlerden biri de sadaka-i cariyedir. Üç sınıf insan vardır ki onlar öldükten sonra da amel defterleri açık kalır. Sadaka-i cariye ise bu ve benzeri mekânları, yapıları, eserleri insanların hizmetine sunmaktır. Burada Kur’an okunduğu müddetçe, Kur’an okuyan ve okutanla beraber buranın açılmasına vesile olanların da amel defterine sevap yazılır. H. Sabır Ucuz’a Allah'tan rahmet diliyor, onun adına burayı inşa eden evlatlarına, vesile olan Kudret Cami İmam hatibimize, Kur'an kursu öğreticimize, derneğimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi

Açılışın ardından Kız Kur’an kursu öğrenci ve öğreticileri tarafından katılımcılara ikramda bulunuldu. (İLKHA)