Siyonistler Filistinli bir genci şehid etti

Siyonistler Filistinli bir genci şehid etti

Siyonist İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinli bir genci vurarak şehid etti.

Terör rejiminin işgali altında bulunan Kudüs'te Siyonist polisler, bıçaklı saldırı girişimine bulunmak istediği gerekçesiyle Filistinli bir genci kurşun yağmuruna tuttu.

Edinilen bilgilere göre, İşgal altında bulunan Kudüs'ün Babu'l Esbat yakınlarında ismi henüz öğrenilemeyen Filistinli bir genç, işgal askerleri tarafından vücudunun her tarafına tutulan kurşun yağmuru sonucu katledildi.

İşgal güçleri Filistinli gencin bıçakla saldırı girişiminde bulunduğu ve bir askerin hafif bir şekilde yaralandığı açıkladı.

Amatör bir kamerayla çekilen görüntülerde siyonist bir polisin ağzından yaralandığı, Filistinli gencin ise yerde hareketsiz bir şekilde yattığı görülüyor.

İşgalci rejim güçleri geçtiğimiz günlerde de aynı iddia ve gerekçelerle Kudüs kentindeki Babu'l-Amud bölgesi yakınlarında Ramallah'ın Qarawat Beni Zeid köyünde yaşayan Fatima Afif Abd al-Rahman Hijeiji'yi kurşun yağmuruna tutarak katletmişti.

Filistinli gencin katledilişi, yılbaşından bu yana işgalci İsrail kuvvetleri tarafından vurularak öldürülen 21'nci kişi olurken bunlardan 7'si 18 yaşından küçük yaştakiler oluşturdu. (İLKHA)