Netenyahu çöp kutusunda

Netenyahu çöp kutusunda

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın yeni siyaset belgesini buruşturup çöpe atmasına misillemede bulunan Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin, canlı yayında önce siyonist Netanyahu'nun fotoğrafını yıtıp çöpe atttı, daha sonra İsrail bayrağını yaktı.

Netanyahu'nun, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın yeni siyaset belgesini buruşturup çöpe atmasına en ilginç tepkiyi Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Şirin verdi.

Kudüs TV'de 10 Mayıs'ta canlı yayınlanan "Perspektif" programında Netanyahu'nun sergilediği küstahlığa tepki gösteren Şirin, "Netanyahu baksın buna, o Hamas'ın siyaset belgesini ekranlarda yırtıp kendince bir gösteri yaptı. Bizde diyoruz ki, işte çöp tenekesi burada" diyerek Netanyahu'nun fotoğrafını yırtıp çöpe attı.

Daha sonra İsrail bayrağını eline alan Şirin, "Buda herkesin yakıp çiğnediği Siyonist rejim bayrağı" diyerek ateşe verdi.

İslam Ümmetinin yiğit evlatlarının Siyonist İsrail rejimini ve emperyalist Amerika'yı tarihin çöpüne atacağını belirten Şirin, "Ama bu ekranda olmayacak, bu direniş sahnesinde, cihad sahnesinde, sahada,meydanda olacak. Allah Amerika'sına da, İsrail'ine de, müttefiklerine de Kuran'da bu akibeti, sonucu, hüsranı yazmıştır. Dolayısıyla hüsranın onları nasıl bulacağını Allah'ın izniyle, oynadıkları bu oyunlardan, kurdukları bu tuzaklardan, hazırladıkları bu senaryolardan sonra, diyorum ki; selam olsun namlusunu emperyalizme çevirenlere, selam olsun namlusunu siyonist rejime çevirenlere diyorum." ifadelerini kullandı. (Hürseda Haber)