Timetürk'ün 'Hizbullah' Hazımsızlığı

Timetürk'ün 'Hizbullah' Hazımsızlığı

HSH- Genel yayın yönetmenliğini gazeteci yazar Nevzat Çiçek'in yaptığı Timetürk sitesi, CHP heyetinin cezaevlerinde yaptığı ziyaretler ve tutsakların kendilerine teşekkür etmesini Hizbullah Cemaatini karalama aracına dönüştürdü.

CHP heyetinin cezaevlerinde yaptığı ziyaretler ve bunun sonucunda mahkumların sorunlarını dile getirmesi sebebiyle, bir çok kesimden tutuklu mahkum, insani yaklaşımlarından dolayı heyet üyelerine teşekkür mektubu gönderdiği öğrenildi.

Konuyla ilgili NTV'nin yaptığı haberi "Hizbullah Kılıçdaroğlu'na duacı" şeklindeki başlıkla okuyucusuna aktaran Timetürk adlı site, son derece normal ve insani olan böyle bir karşılığı çok kötü bir şeymiş gibi göstererek, teşekkür edenin Hizbullahi tutsak değil de Hizbullah Cemaati olduğu izlenimi vermesi ve herkesçe bilinen, fikir ve inanç açısından Hizbullah'ın en son bir araya geleceği, hatta gelemeyeceği kesimin CHP olduğu gerçeğini, Hizbullah camiasını iyi tanıyan Nevzat Çiçek yönetimindeki sitenin gözardı ederek, teşekkür mektubunu karalama aracına dönüştürmesi art niyet olarak değerlendirildi.

Öte yandan son zamanlarda Suriye sorunu üzerinden "Mezhep Fitnesi Merkezi" haline gelen sitenin, oluşan tepkiler üzerine haberin başlığını değiştirdiği gözlendi.

İşte Timetürk'ün ilgili haberi...

"Hizbullah Kılıçdaroğlu'na duacı
CHP Cezaevi Komisyonu'nun yaptığı cezaevi ziyaretlerinin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, çok sayıda teşekkür mektubu aldığı öğrenildi. Mektup yollayanlar arasında İBDA/C ve Hizbullah hükümlüleri de var.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na hapishanelerden mektup yağmaya başladı.

CHP Cezaevi Komisyonu 1 yıl içinde 40'tan fazla cezaevini ziyaret etti.

Komisyon üyelerinin çok sayıda tutuklu ve hükümlüyle yaptığı görüşmelerin ardından Kılıçdaroğlu'na hapishanelerden çok sayıda teşekkür ve talep mektubunun geldiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'na mektup gönderenler arasında, Hizbullah hükümlüleri, Redhack sanığı tutuklu ögrenciler ve Mehmet Ali Ağca'ya destek için uçak kaçırma eylemiyle gündeme gelen Nusret Akmercan da yer aldı.

İBDA/C lideri olarak bilinen Salih Mirzabeyoğlu da Kılıçdaroğlu’na gönderdiği teşekkür mektubunda cezaevinde elektro manyetik dalgalarla beyninin yönlendirildiğini, "telegram iskencesine" maruz kaldıgını iddia etti." (Çınarınsesi / Hürseda Haber)