PKK Medyası İLKHA'yı Doğruladı

PKK Medyası İLKHA'yı Doğruladı

HSH- Bugün Peygamber efendimizin dünyaya teşrifi münasebetiyle Dicle Üniversitesi'nde Bilge Gençlik Kulüp'ü tarafından düzenlenen etkinliği provake etmek isteyen PKK yandaşları, İlke Haber Ajansı muhabirlerini tehdit ederek, görevlerini yapmalarını engellemişlerdi. PKK medyası, İLKHA muhabirlerinin tehdit edildiğini doğruladı.

Bugün Dicle Üniversitesi'nde, Bilge Gençlik Kulübünün düzenlediği kutlu doğum etkinliğini engellemek isteyen, aralarında DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk, BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ve BDP Kars Milletvekili Mülkiye Birtane'nin de bulunduğu provokatör grup, Dicle Üniversitesi İktisat Fakültesi önünde bir araya gelerek, etkinliği düzenleyen Peygamber Sevdalısı öğrenciler aleyhine kışkırtıcı ve hakaretvari sloganlar atmıştı.

İlke Haber Ajansı’na bağlı basın mensupları Provokatif grup tarafından, en tabii hakları olan haber alma amaçlı eğilimleri akamete uğratılarak tehdit edilmişlerdi. 

İlke Haber Ajansı, BDP/PKK'li grubun muhabirlerini engelleme girişimini kamuoyuyla paylaşarak, grubun sadece etkinliği düzenlemek isteyenleri değil, basın mensuplarını da hedef aldığını ortaya koymuştu.

Pkk çizgisinde yayın yapan ANF (Fıratnews), İLKHA'yı doğrular nitelikte bir haber yayınladı. ANF, söz konusu durumu okuyucularına “Alanda bulunan öğrenciler ana akım medya mensuplarının kimliklerine baktı ve burada bulunan İlke Haber Ajansı muhabirlerine, "Doğruları yansıtmıyorsunuz. Bir an önce burayı terk edin" demesi üzerine, söz konusu ajansın muhabirleri alandan uzaklaştı.” şeklinde aktararak, basın mensuplarının BDP/PKK'li grup tarafından tehdit edildiklerini teyit etmiş oldu. (Hürseda Haber)