HÜDA PAR Bayram Mesajı Yayınladı

HÜDA PAR Bayram Mesajı Yayınladı

Hüda Par'in resmi sitesi, 2013 Yılı Kurban Bayram Mesajı yayınladı.

Hüda Par'ın mesajının tamamını sizlerle paylaşıyoruz:

''Hakkı hakim kılmanın, adaleti ayakta tutmanın büyük bedeller istediğini, bu uğurda en azizlerimizi kurban vermek gerektiğinin şuurundayız. Müslüman coğrafyasının her köşesinde, tefrikadan dolayı güçsüz ve bitap düşmüş ümmetin bu şuurdaki evlatları, azizlerini kurban vermeye devam ediyor. İsmail'lerin, Esma'ların, seksenini aşmış ninelerin, yaşını doldurmamış bebelerin bedenleri toprağa verilirken ruhları semaya yükseliyor. Bu mertebeye henüz nail olmamış yiğitler zindanlara dolduruluyor.

Bir İslam ülkesi olan memleketimizde diğer dinlere mensup azınlıklara da Müslüman çoğunluğa da hakları taksit taksit iade edilirken, bu iade bir lütuf gösterilmeye çalışılıyor. Kürt coğrafyasında otuz yıl süren bir savaşın sonunda barıştan, çatışmasızlıktan bahsedenler, yeni iç çatışmalara ortam hazırlamak için gayret sarf ediyor, kurbanların sayısının artırmanın hesaplarını yapıyor. Buna karşılık vatandaşlarının can, mal, din, akıl ve nesil emniyetini teminat altına almakla görevli olanlar ise hiç bir şey olmamış gibi kısır çekişmelerle zaman geçiriyor.

Bu şartlar altında bir kurban Bayramı daha idrak ediyoruz. Hakkın hakim kılınması için şehadet şerbetini içmiş bulunan ümmetin bütün şehitlerine rahmet diliyorum. Öncelikle azizlerini kurban vermiş bulunanların ve zindanlarda çile dolduranlar başta olmak üzere bütün Müslüman kardeşlerimin bayramının tebrik ediyorum. İslam şehitlerinin pak kanlarının, Arafat'ta vakfeye duran salih kulların ve onların en samimi dualarının hürmetine, kesilen kurbanların hürmetine bu Bayramın ülkemize, İslam alemine ve bütün mazlumlara huzur, barış ve zulümden kurtuluş müjdesiyle beraber gelmesini, İslam Ümmetinin kardeşlik ve vahdetine vesile olmasını bütün kalbimle Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum.

Zekeriya YAPICIOĞLU
HÜDA PAR Genel Başkanı
''

(Hürseda Haber)

Ettiketler:Hüda Par