FETÖ’den Hürseda Haber’e sansür

FETÖ’den Hürseda Haber’e sansür

FETÖ’cü Küre yayıncılık, Fetullah Gülen’in Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ve Hz. Cebrail (a.s) ile ilgili ahlak dışı seviyesiz söylemlerini kamuoyuna duyurduğu için Hürseda Haber’in videolarını ABD’li teknoloji şirketleri üzerinden sansürleterek Hürseda Habere ait video hesabını kapattırma tehdidinde bulundu.

Samanyolu televizyon şirketlerinin üst kuruluşu olan küre yayıncılık, Hürseda Haber’de FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Hz. Cebrail (a.s) ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)ile ilgili hakaret içerikli söylemlerini "FETÖ'den Hz. Cebrail ve Peygamberimize hakaret" başlıklı haberinde ifşa etmesi üzerine Hürseda Haber’i şikayet etti.

FETÖ menşeili Küre yayıncılık, Hürseda Haber’in FETÖ ifşaatlarıyla ilgili yayınladığı videolara Amerika merkezli yayın yapan teknoloji şirketleri üzerinden sansür uyguladı.  Küre yayıncılık FETÖ’yü koruma çabasını bir yandan sürdürürken bir yandan da FETÖ lehine olmayan yayınları her türlü girişimde bulunarak engellemeye çalışıyor.

Hürseda Haber internet sitesinde yayınlanan videoları ABD menşeili teknoloji şirketleri üzerinden engelleyen FETÖ bununla da yetinmeyerek Hürseda Haber’e gönderttiği ihtar yazısında, Küre yayıncılıktan ikinci bir ihtar alınması durumunda Hürseda Haber’in internet video yayın hesabının devre dışı bırakılacağı tehdidinde bulunuyor.

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in örgütünü yüceltmek adına iftiralarla yalan isnat ettiği İslam’ın ve Müslümanların önemli değerlerinin içini boşaltma çabası, İslami hassasiyet sahiplerinin tepkisini çekmiş bunun üzerine FETÖ’nün tehlikeli yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştı.

Sansürlendikleri iddiasını sık sık gündeme taşıyarak mağduriyet edebiyatı yapan FETÖ medyası, Fetullah Gülen’in bizzat dillendirdiği söylemlerin ifşa edilmesini hazmedemeyerek FETÖ’nün ifşaatlarını sansürlemeye devam ediyor.

Siber tehditlerin oluşturduğu iklimden faydalanan FETÖ ile iltisaklı Küre yayıncılığın Türkiye’de hala faaliyet yürütüğü belirtiliyor. (Hürseda Haber)