İlahi sanatçısı Bilal Güler'den Vahdet çağrısı

İlahi sanatçısı Bilal Güler'den Vahdet çağrısı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Der'in Almanya'nın Wiesbaden şehrinde düzenlediği 'Yetimlerle Dayanışma Gecesi' etkinliğine davet edilen ilahi sanatçısı Bilal Güler, ilk defa etkinlikte seslendirdiği, 'Ümmet'in Vahdet'e ihtiyacı var' eseriyle bütün Müslümanları birlik olmaya çağırdı.

Filistin, Afrika, Türkiye, Balkanlar, Asya ve Avrupa'da yaptığı yardım çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Avrupa Yetim Der, geçtiğimiz pazar günü Wiesbaden şehrinde 'Yetimlerle Dayanışma Gecesi' etkinliği düzenlediği.

Avrupa Yetim Der'in çalışmalarının anlatıldığı etkinlikte, ilahi sanatçıları Murat Yaman, Selami Güneş, Abdussamed Şener, Sadet Uçan ve Bilal Güler birbirinden güzel eserler seslendirdi.

"Avrupa Yetim Der'e şükranlarımızı sunuyoruz"

Yeni bestelediği eserinde Müslümanların bugünlerde en çok ihtiyaç duyduğu Vahdet/Birlik konusunu işleyen Bilal Güler, misafirleri Türkçe ve Kürtçe selamladıktan sonra Avrupa Yetim Der'in kendisini davet etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Öncelikle yaptığı güzel faaliyetlerinden dolayı Avrupa Yetim Der'e şükranlarımızı sunuyoruz, Allah (cc) kendilerinden razı olsun. Gerçekten güzel faaliyetlere imza atıyor" dedi.

"Ümmet'in Vahdet'e ihtiyacı var"

Türkiye'den, özellikle Türkiye'nin Güneydoğusu'ndan herkese selam getirdiğini aktaran Güler, "Birinci eserimiz yeni bir eser, Vahdet üzerine olacak. Dünyanın dört bir yanında Müslümanların kanı akmaktadır. Bugün Yemen'de, Halep'te, Filistin'de, Arakan'da ve Mısır'da her yerde Müslümanların kanı akmaktadır. Gerçekten içimiz kan ağlamaktadır. İşte tek neden Müslümanların bir olmaması… Vahdet'e ihtiyacımız var, birleşmeye ihtiyacımız var. Ondan dolayı ilk eserimizde 'Ümmet'in Vahdet'e ihtiyacı var' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bilal Güler'in Selami Güneş ile birlikte seslendirdiği eseri izlemek için tıklayın... (Hürseda Haber)