Kenneth O'Keefe'den çok konuşulacak iddialar

Kenneth O'Keefe'den çok konuşulacak iddialar

Eski Amerikan deniz komandosu Kenneth O'Keefe, katıldığı bir televizyon programında çok konuşulacak iddialar bulundu.

Rusya'nın İngilizce yayın yapan kuruluşu RT'de 3 Kasım 2014'te yayınlanan "CrossTalk" programına 'politik analist' konuğu olan Kenneth O'Keefe, çok konuşulacak iddialar bulundu.

ABD'li eski deniz komandosunun çarpıcı iddialarını yorumsuz olarak sizlerle paylaşıyoruz:

Pekala, bunu ilginç hale getireceğim, bu konuda herkesle aynı fikirde değilim. Ben bu varsayımı kabul etmiyorum, bu sizin için muhtemelen büyük bir sürpriz olmayabilir ama yine de kabul etmiyorum. Mücahitlere terör yatırımı yapan bu sözde savaşın asıl amacının, terörle mücadele ya da dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek olduğunu varsayımını/önerisini reddetiyorum.
Ortadoğu politikasının aslında ne olduğunu gerçekten anlamak istiyorsanız, Oded Yinon’un “1980’lerde İsrail’in Stratejisi”ni okumamız gerektiğini savunuyorum. Bu belgelerdekiler, şimdiye kadar harfiyen gerçekleşti. Uzun yıllardır İsrail’in ciddi hedefleri vardı. İsrail’in temel hedefleri, “Büyük İsrail Projesi” doğrultusunda genişlemek ve büyümekti. Bunun için genişlemesini meşrulaştıracak bir mazerete ihtiyacı vardı. Bunun için de bölgede mezhepçi nefret ve şiddetin tohumlarını ekmesi gerekirdi.
Bu planın bir numaralı hedefi Irak’tı, bunu başardık, hayır Irak başarısızlık değil, aslına bakılırsa bir başarıdır. Irak büyük ölçüde batmış bir devlettir, mutlak suretle bunalımdadır, mezhepçi nefret tamamen kontrolden çıkmış durumda, insanların başlarının kesildiğini, tüm bu çığlığı görüyoruz ve bunun bir felaket olduğunu düşünüyoruz. Hayır, hiç de öyle değil. Gerçekte hepsi planın parçası. Irak’ı üç ayrı devlete bölme planının bir parçası.

Suriye’ye baktığımızda da amacın yine aynı olduğunu görüyoruz. Mezhepçi nefretin tohumlarını ek ve ülkeyi umutsuz bir duruma düşür ki bu da planlandığı gibi oluyor.

Komik gelebilir ama, DEAŞ’ın açılımı, İsrail Gizli İstihbarat Servesi (Israel Secret Intellingence Service) olabilir. Birçok kişi çevresindeki ülkelerin parçalanmasının ve Balkanlaşmasının, İsrail devletine ya da sözde İsrail Yahudi Devleti sağladığı büyük yararları görüyor/fark ediyor.

Bu nedenle size söylenenlere inanıyorsanız, yani herhangi biri, Obama, Bush ya da diğerleri olsun herhangi Batılı bir liderin ağzından çıkacak sözlere neden inansınlar bilmiyorum? Tüm bu insanlar gerçekten yalancılardan başka bir şey değil. Söyledikleri her şey gerçeğin tam tersi. Ve onların söylediği hiçbir şeyi doğru kabul etmiyorum.

Irak’ı parçalamaya yönelik politikalar ile Suriye’yi bölmeyi amaçlayanlar arasında kati bir süreklilik var. DEAŞ’ın üzerinde ABD’ni parmak izlerinin olmadığını söylemek saflıktan da ötedir. Bana şu sorunun yanıtını verin: Neden DEAŞ olsun, el Nusra olsun, ya da el Kaide bir kez olsun İsrail’e saldırmadı? Bırakın saldırmayı DEAŞ militanları Golan Tepelerinde ve hatta İsrail’de tıbbi tedavi görüyorlar. Sizce bu ne anlama geliyor? Tam bir süreklilik var; gerçek politika açıkça tasarlanan “Yeni Amerikan Yüzyılı Projesinde” gibi. Şöyle deniyor orada: “Bu küresel tam hakimiyet hedefine ulaşmak için yeni bir Pearl Harbour’a ihtiyaç var.” Bu olmadan ne Amerikan halkına ne de dünya milletlerine anlatamazsınız; biz dünya genelinde savaşlar açacağız, istila ve işgal yütüteceğiz; bunun için, tam hakimiyet hedefi için denizde, havada, karada, uzayda ve siber uzayda tam kontrol sağlamak için milyarla ve belki de trilyonlar harcayacağız. Amerika halkı bunu kabul etmez. Onlara bunu anlatamazsınız.

Dikkat çekilmesi gereken bir diğer husu da İslam ile uzaktan yakından ilgili olmayan sözde ‘İslam Devleti.’ Evet İslam’a yönelik bir savaş var. Dünyada çoğu Müslümanın idrak ettiği haliyle İslam, birini zorla Müslüman yapmayı veya onu öldürmeyi mutlak anlamda, yüzde yüz yasaklar. Uzun lafın kısası hiçbir Müslüman, sadece din değiştirmiyorlar (Müslüman olmuyorlar) diye erkekleri, kadınları ve çocukları infaz etmeyi meşru görmez. Bu insanlar Müslüman olamaz. Onlar, Birleşik Devletler canavarı ve onun yardakçıları İsrail, İngiltere ve diğerlerinin yarattığı canavarlar. (Hürseda Haber)