HÜDA PAR'ın Yükselişini Durdurun!

HÜDA PAR'ın Yükselişini Durdurun!

Akademisyen Göktürk Tüysüzoğlu, HÜDA PAR'ın yükselişine müdahale edilmesi gerektiğini savundu. Tüysüzoğlu ayrıca, HÜDA PAR’ın PKK/BDP ile çatışmaya başladığını öne sürdü.

Son günlerde bilinçli bir karalama ve iftira kampanyasına maruz kalan Hür Dava Partisi’ne (HÜDA PAR)  iftira furyası devam ediyor.Milliyet Gazetesi’nin ‘Düşüncelerin Düşüncesi’ bölümünde Dr. Göktürk Tüyzüsoğlu’nun bu gün kaleme aldığı ‘Tarihi Erdoğan-Barzani Buluşması ve Gerçekler’ başlıklı yazıda itiraf niteliğinde açıklamalar vardı. HÜDA PAR’ın yükselişine müdahale de bulunulmadığını savunan Tüysüzoğlu, aslında HÜDA PAR’ın yükselişinin engellenmesi gerektiği yönünde bir düşünceye sahip olduğunu itiraf etti. Tüysüzoğlu, “Türkiye, gerek Barzani ile yakınlaşarak, gerekse de HÜDA PAR’ın yükselişine herhangi bir müdahalede bulunmayarak, PKK/BDP’nin tabanını zayıflatmayı hedeflemektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

HÜDA PAR’a İftira!

Kurulduğu günden bu yana PKK/BDP’lilerin birçok saldırısına maruz kalan ve buna karşılık olarak hiçbir şekilde şiddet eğilimi göstermeyen aksine, itidal ve sükunet çağrısında bulunan Hür Dava Partisi için Tüysüzoğlu, “Hizbullah’ın siyasal organı olan HÜDAPAR’ın faaliyetlerini arttırması ve PKK/BDP ile çatışmaya başlaması, hiç de sürpriz değildir.” diyerek açıkça iftirada bulunmayı tercih etti. Bilindiği üzere HÜDA PAR Genel Başkanından İl Başkanlarına kadar bir çok kademeden çatışma ortamını istemediğini belirtmiş, bölgede barış ve huzur’un hakim olması gerektiği yönünde görüş belirtmişti.

Günümüzdü hala Üniversitelerde yetişen akademisyen mantığının düşünce yapısının çarpıklığını ortaya koyan ve ömrünün çoğunu boş yere mürekkep yalamakla geçiren Dr. Göktürk Tüsüzoğlu; Doğuş Üniversitesi , Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde eğitim görmüştü. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğr. Gör. olarak da çalışan Tüysüzoğlu halen, Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde çalışıyor. (Hürseda Haber)