Gülen, Kendi Medyasını Tasvir Etti

Gülen, Kendi Medyasını Tasvir Etti

Fethullah Gülen, son ‘Kaset’ tartışmalarına ilişkin görüşlerini belirtirken, adeta kendisine yakın medya organlarının İslami Camialara yaptıkları hakaretleri tasvir eder nitelikte açıklamalarda bulundu.

Yıllardır birçok İslami kesime yönelik yaptığı karalama ve olumsuz içerikli haberlerle kendileri haricindeki İslami Camiaların çoğunu töhmet altında bırakan ve iftirada bulunan Gülen Hareketi medyasının Fethullah Gülen’in açıklamalarını ne derece dikkate alacağı merak konusu oldu.

"Kara Propaganda ve Nefis Muhasebesi" başlığıyla herkul.org'da yayınlanan Fethullah Gülen’in konuşmaları adeta kendi hareketine ait medya kuruluşlarını tasvir niteliği taşıyor.

Son günlerde Ak Parti hükümetiyle Gülen Haraketi arasında yaşanan sürtüşmenin Medya ayağında Gülen Medyası kendini haklı çıkarabilmek adına birçok iftiraya başvurmuştu. Bazı medya kuruluşları ve siyasi çevrelerin kendileri hakkında yaptıkları haberlere istinaden konuşan Gülen, ‘İnsanların hatalarını arama, gizli hallerini araştırma, kabahatlerin izini sürme, kulağı olumsuz sözler için kullanma ve dili gıybetle, iftirayla kirletme gibi çirkin günahların, kuyruğunu dikip bir köşede sinsi sinsi bekleyen bir akrep gibi bazı Mü'minlerin gönül hayatına nasıl zehir akıttığını söyledi.

Gülen’e Yakın Medya Yıllardır Müslümanları Karalıyor!

Gülen grubuna yakınlığıyla bilinen Zaman ve Bugün Gazeteleri’nin Hizbullah Cemaati hakkında yıllardır yayınladıkları iftira ve karalama haberler Müslümanların kalbinde yaralar açmış fakat buna rağmen İslami Camia, Gülen Hareketine karşı olumsuz bir propaganda ve yöntem içine girmemişti.

Hizbullah Gülene Uyarıda Bulunmuştu!

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Hizbullah Basın Bürosu tarafından bir bildiri yayınlanmıştı. Gülen Hareketine yönelik yayınlanan bildiride, “Bu güne kadar Fethullah Gülen Hoca başta olmak üzere birçok üst düzey ve yerel sorumlularına bu tutumlarının İslami olmadığı hususundaki mesajımızı iletmişizdir. Buna rağmen kendileri dışındaki tüm İslami grup ve çevreleri hedefine koyan bu camia, bize yönelik aleyhte yaptığı masa başı yalan ve karalama ahlaklarından bir türlü vazgeçmediler.

Bize yönelik bu tavırlarını sürdürmeleri durumunda Fethullah Gülen Hoca başta olmak üzere tüm yetkililerinin ağır bir vebal altında olacaklarını ve dünya da olmazsa bile ahirette bunun altından kalkamayacakları inancındayız. Bize yönelik yaptıkları bu yalan ve iftiralarını Allah’a havale ediyoruz.” denilmişti. (Hürseda Haber)