HÜDA PAR Antep heyetinden fuar ziyareti

HÜDA PAR Antep heyetinden fuar ziyareti

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığından bir heyet, kentte ilk defa açılan "İl İl Yöresel Ürünler Fuarı"nı ziyaret ederek, firmaların açtığı stantları gezdi.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Mehmet Nakşi Erat, parti il yönetiminden oluşan bir heyet ile kentte ilk defa açılan "İl İl Yöresel Ürünler Fuarı"nı ziyaret etti.

Fuarda stant açan firma sahipleri ve ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan heyet, firmaları tek tek ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. 15 Temmuz Meydanı'nın yanındaki Çınarlı Park'ta düzenlenen fuarı ziyaret eden Erat ve beraberindekiler, Türkiye’nin değişik illerinden gelen firmaların açtıkları stantları ziyaret ederek, destek ziyaretinde bulundular.

HÜDA PAR heyetine, göstermiş oldukları ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür eden firma yetkilileri, 3 Kasım Cuma gününden bu yana Gaziantep’te olduklarını ve ilk defa kendilerini HÜDA PAR’ın ziyaret ettiğini dile getirdiler.

Fuara gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten firma yetkilileri, Gaziantep halkına ve HÜDA PAR heyetine teşekkür etti.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Erat, üretici firmaların ürünlerini tanıtması ve çiftçilerin yörelerine ait yöresel ürünlerini tanıtma adına bu tür fuarların önemli olduğunu söyledi.

Kentte ilk defa şehir merkezinde yöresel ürünlerin tanıtıldığı bir fuardan Gazianteplilerin çok memnun kaldıklarını belirten Erat, özellikle de halkların ve kültürlerin kaynaşması adına bu tür fuarların önemli olduğunu belirtti.

Fuarın Gaziantep’e hayırlar getirmesini temenni eden Erat, "Şehir merkezinde böyle bir fuarın düzenlenmesi elbette ki çok önemlidir. Özellikle halkların, kültürlerin kaynaşması adına çok önemlidir. Biz de bunu önemsiyoruz. Bu tür fuarların devam etmesi gerekiyor. Gaziantep'te ilk defa böyle bir fuar yapıldı. İnşallah bunun devamı gelir, birçok ilimizde de buna benzer fuarlar tertip edilir. Fuar vesilesiyle farklı şehirlerden gelen insanlarla halkımız kaynaşır. Halkımız farklı şehirlerden gelen insanlarla kültürlerini, yemeklerini tanıtma adına burada bir kaynaşma ve bir tanışma olur. İnşallah bu fuarda buna vesile olur. Bu tür fuarların devam etmesini arzu ediyoruz." dedi.

Fuara katılanlara destek sunulması gerektiğini dile getiren Erat, daha sonra ise beraberindeki heyetle birlikte fuardan ayrıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)