HÜDA PAR'dan taziye mesajı

HÜDA PAR'dan taziye mesajı

​HÜDA PAR, İran ve Irak Kürdistan Bölgesi sınırında yaşanan depremde hayatını kaybedenler için tazeyi mesajı yayımladı.

HÜDA PAR Genel Merkezinden yayımlanan mesajda, 12 Kasım'da saat 21.18’de merkez üssü Irak Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kenti olan ve İran’ın Kirmanşah vilayetlerinde de hasara ve can kayıplarına yol açan 7.3 şiddetinde bir deprem meydana geldiği hatırlatıldı.

Açıklamada, son bilgilere göre İran’ın Kirmanşah bölgesinde 328 can kaybı, 5 binin üzerinde yaralı ve Irak Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kenti civarında da 7 can kaybı ve 300 civarında yaralı olduğuna dair bilgiler verildiği aktarılarak şöyle denildi:

"Deprem musibetinde vefat edenlere Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm depremzedelere geçmiş olsun sabır dileklerimizi iletiyoruz. Rabbimiz, İslam ümmetini tüm bela, musibet ve afetlerden muhafaza etsin. Müslümanların bollukta ve darlıkta birbirlerine sahip çıkma şuurunu pekiştirsin. Can kaybının daha da artmaması duasıyla depremzede kardeşlerimize tekrar geçmiş olsun diyor, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz." (İLKHA)