İktidar sahiplerine duyurulur!

20 Kasım 2017 Pazartesi, 14:24

Gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra arşa istiva eden O'dur. Yere gireni, ondan çıkanı, gökten ineni ve ona çıkanı bilir. Her nerede iseniz, O sizinle beraberdir. Allah, yaptıklarınızı görendir. (Hadid 4)

Amenna! Bu mübarek Ayet, tek başına insanlık için bir kurtuluş vesilesi olabilir. O (CC), yeri ve gökleri 6 günde yaratmış, onları kuşatmıştır. O (C.C), yerin de göklerin de sahibi ve hâkimidir. Öyle ki; yere giren de yerden çıkan da onun izni ve bilgisi dahilindedir. Gökten inen rahmet de göklere yükselen ahlar, intizarlar da O'nun (C.C) nazarından ve işitmesinden uzak değildir.

Ve Allah Azze ve Celle, nerede olursak olalım hep bizimle beraberdir, yaptıklarımızı görendir.

Zindana gireni, zindana tıkanı, zindana tıkanları zindanlara tıkıp onların mescun kıldıklarını zindanlardan çıkarmayarak zulme ortak olanları gören bir Rabbimiz var iman ettiğimiz.

Sarayların bin odalık şatafatlarını, çağdaş bin bir gece masallarını gören Allah, satılmış hainleri parsel parsel büyütüp canavar kılanları bildiği gibi o canavarların canlarını yaktığı Yusufları ve onlara hasret birer birer can veren anaların hüznünü ve ahını da bilen ve duyandır.

Ya siz ey iktidar sahipleri? Allah Teala'nın sizi görmediğini mi sanıyorsun? Yaptığınız her işte, attığınız her adımda, O (C.C) sizden uzak mı, sizi görmüyor mu ki de siz hasta siyasetçiler için uçaklar kaldırıp doktorlar getirirken neden kanser hastası yusufileri görmüyorsun? Ama, Allah Azze ve Celle elbette görüyor ve duyuyordur.

Yaptıklarımızı gören Allah Teala, yapmamız gerekirken yapmadıklarımızı ve bu yüzden de insanların zindanlarda çile çektiklerini de görüyordur elbette.

Herkesin mağduriyeti giderilirken, Kur'an-ı Kerim hadimi oldukları için zindanlara tıkılanların ve oralarda çeyrek asırdır çile dolduranların mağduriyetlerine mağduriyet ekleyenleri de gören Rabbimiz aynı zamanda hesap sahibi de değil midir?

Besleyip büyüttükleri canavarlarının mağdur ettiği tüm kesimleri görüp gözetirken mustazafları ve acılarını yok sayanlar, acaba yaptıklarının Allah Azze ve Celle tarafından yok sayılacağını mı zannediyorlar.

Hiçbir kudret ya da hiçbir iktidar ebedi değildir. Hiçbir haksızlık ve zulüm de insanın vefatıyla son bulmaz. İşte o yüzden ölüm bir son değil başlangıçtır.

Bu dünyada geçerli olan ‘Dokunulmazlık' zırhının ahrette işe yaramadığını hatırlatmamıza gerek var mı?

(Doğruhaber)