Alman polisi Türkiyeli kadının kolunu kırdı

Alman polisi Türkiyeli kadının kolunu kırdı

Almanya'da eşinden boşanan bir Türkiyeli kadın velayeti kendisinde bulunan çocuğunu zorla almak isteyen polislerin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan kadın sağ kolunda kırıklar olduğu tespit edildi.

Nürnberg'de eşinden 2 ay önce resmen ayrılan ve ayrı eve taşınan 3 çocuk annesi Yozgatlı Hicran Sezgin (47), üç haftadır eski kocasının yanında kalan 10 yaşındaki en küçük oğlunu, okul çıkışı eve götürmek istemesi olaylara neden oldu. Ayrıldığı eşinin polisi araması sonucu, Hicran Sezgin'in evine gelen biri kadın iki polis, çocuğun velayeti her ikisine de ait olmasına ve hukuksal kararın gösterilmesine rağmen çocuğu zorla annesinde alıp babaya teslim etti.

Alman polis darp etti

Dördüncü kata çıkan polisler iddiaya göre Hicran Sezgin'i darp etti. Eli, kolu ve yanağından yaralanan ve sağ kolu hastanede askıya alınan Hicran Sezgin olayı şöyle anlattı: "Taşınma sırasında oğlum 3 hafta babasının yanında kaldı. Daha sonra ben okula gidip oğlumu almak istedim ve eve götürdüm, eski kocam polis getirdi. Mahkeme kararını göstermeme rağmen, erkek polis beni iteleyip darp etti. Ben de onu iteledim. Yere yatırıp üstüme çıktı. Başörtümü çekip çıkardı. Başka polis çağırmak istedim. Bu kez daha da şiddet uyguladılar. Yeni gelen polisler ambulans ile beni hastaneye götürdü. Orada darp raporu aldım. Karakola ifade vermeye gittiğimde, o polisin de benden şikayetçi olduğunu, benim davamdan vaz geçmemi istediler. Davamdan vazgeçmedim. Diğer çocuklarım büyük olduğu için ayrı evlerde yaşıyorlar.

Psikolojisi bozuldu

Bana en çok dokunan, olayların oğlumun gözü önünde cereyan etmesi ve onun psikolojisinin bozulması oldu. Avukatım ile konuştum. Şikâyetimi ayrıca Bavyera İçişleri bakanlığına da yapacağım."

Olayın peşini bırakmayacağız

Nurnberg UETD Yönetim kurulunda görevli İsmail Kavuk, olayın peşini bırakmayacaklarını ve Türkiyeli kadınının hakkını sonuna kadar koruyacaklarını söyledi.

Nürnberg Başkonsolosluğu'ndan mağdur kadına ziyaret

Öte yandan Nürnberg Başkonsolosluğu yetkilileri, Alman polisinin darp ettiği Hicran Sezgin'i ziyaret ederek geçmişolsun dileğinden bulundu. (DHA)

Ettiketler:Hicran Sezgin