Bağlar'da silahlı çatışma: 1 PKK'lı öldü

Bağlar'da silahlı çatışma: 1 PKK'lı öldü

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde meydana gelen silahlı çatışmada bir PKK'li öldü, biri polis olmak üzere 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, polisler PKK’li olduğu tahmin edilen 2 şüpheliyi takibe aldılar. Şüpheliler, Toptancılar Sitesi civarında polislerle silahlı çatışmaya girdi.

İlk belirlemelere göre, olayda bir PKK'li öldürülürken, diğer PKK'li ve bir polis de yaralandı.

Valilikten çatışmayla ilgili açıklama

Diyarbakır Valiliği tarafından, merkez Bağlar ilçesinde polis ile PKK’liler arasında yaşanan çatışmayla ilgili açıklama yapıldı.

Bağcılar Mahallesi Toptancılar Sitesi civarında meydana gelen çatışmada 2 PKK’li ve bir polisin yaralandığının belirtildiği açıklamada, bir PKK’linin kaldırıldığı hastanede öldüğü bildirildi.

Açıklamada, “Örgütün dağ kadrosundan gelen ve eylem hazırlığı içerisinde olan 2 BTÖ mensubunun Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi Toptancılar Sitesi civarında olduğunun tespit edilmesi üzerine belirtilen bölgeye ekiplerimiz sevk edilmiştir. Ancak ekiplerimizin teslim ol çağrısına BTÖ mensuplarınca silahla karşılık verilmiş ve açılan ilk ateş sonucu bir polis memuru yaralanmış ve 2 BTÖ mensubu yaralı olarak ele geçirilmiştir. Çatışmada yaralanan 2 BTÖ mensubu hastaneye kaldırılmış, BTÖ mensuplarından biri hayatını kaybetmiştir.” denildi.

Açıklamada, olay yerinde yapılan aramalarda PKK’lilere ait bir tabanca ile 2 şarjör ele geçirildiği kaydedildi. (İLKHA)