Brezilyalı kadın Müslüman oldu

Brezilyalı kadın Müslüman oldu

Brezilya vatandaşı olan Nunes Do Nascimento Ana, Kayseri Müftülüğü'nde düzenlenen tören ile Müslüman oldu. 'Dilara' adını alan Nascimento Ana, Kayseri Müftüsü Şahin Güven'e " Makyaj yapabilir miyim?" diye sordu.

Kayseri'de Süleyman Tamer, internet üzerinden tanıştığı Brezilyalı 48 yaşındaki Nunes Do Nascimento Ana ile evlenme kararı aldı. Tamer ile yaşamını birleştiren Nascimento Ana, daha sonra Müslüman olmak için Kayseri Müftülüğü'ne başvurdu. Bunun üzerine Müftülükte, Nunes Do Nascimento Ana için ihtida töreni düzenlendi.

Kayseri Müftüsü Şahin Güven, son 1 yıl içinde 6 kişinin Müslüman olmak için kendilerine başvurduğunu söyledi. Müftüsü Güven, tercüman aracılığıyla Nascimento Ana'ya İslam dininin temel esasları hakkında da bilgi verdi. Müftü Güven'in yaptığı açıklamanın ardından Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan ihtida töreninde Kelime-i Şehadet getiren Brezilyalı Nascimento Ana, Müslüman oldu ve adını da 'Dilara' olarak değiştirdi.

Müftü Güven, Müslüman olan Nascimento Ana'ya, kendi kızının isminin de Dilara olduğunu belirtti ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Müftü Güven daha sonra, Ana'ya İslam diniyle ilgili kendisine sorusunun olup olmadığını da sordu. Bunun üzerine Ana, Müftü Güven'e "Bundan sonra makyaj yapabilir miyim?" sorusunu yöneltti.

Müftü Güven, bu soruya şu yanıtı verdi: "Müslümanlıkta namaz kılmak diye bir şey var. Namaz kılmamız için de abdest almamız gerekiyor. Eğer abdest alacağımız yerlerde vücudumuzun ıslanmasına engel olan bir şey varsa, onları temizlemeliyiz. Onun dışında yani namazın, namaz saatleri haricinde eşine karşı süslenmesinde ve kendisinde bakmasında, bakımlı olmasında herhangi bir sakınca yok." (DHA)

Ettiketler:ihtida