Van'da Peygamber Sevdalıları bayramlaştı

Van'da Peygamber Sevdalıları bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına halk yoğun ilgi gösterdi.

Van Kalesi Piknik Alanı’nda düzenlenen programa, HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Mehdi Oğuz, HÜDA PAR İl Başkanı Av. Rasim Saygın, platform yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri üye ve gönüllüleri ile halk katıldı.

Tekbirler ve ilahiler eşliğinde gerçekleşen bayramlaşmada, manevi bir atmosferin oluştuğu gözlendi.

Bayramlaşma programında konuşan Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Nihat Tay, kitlesel bayramlaşma programlarını her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini söyledi.

Tay, “Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü olarak, düzenlenen bayramlaşma töreninde bulunmaktayız. Her yıl geleneksel hale getirilen toplu bayramlaşma programını iştirak etmekteyiz. Peygamber Efendimizin (sav) bizlere miras olarak bıraktığı bayramlaşma sünneti kaybolmaktadır. Bunu canlı tutmak, diri tutmak ve yüreklere yerleştirmek amacıyla bu tür programlar organize etmekteyiz.” dedi.

“Bizim bu tür programlara çok ihtiyacımız var”

Bayramlaşma programlarına Müslümanların ihtiyacı olduğunu söyleyen Tay, “Buralarda bayramlarda bir araya gelemeyen, birbirlerini göremeyen kardeşlerimiz bir araya gelmektedir. Bu vesilesiyle aralarındaki kaynaşma, dayanışma ruhu tekrar canlanmaktadır. Bu tür programların daha da sık hale gelmesi lazımdır. Elimizden geldikçe tüm Müslüman kardeşlerimizin bu programlara iştirak edebilmesi için kendilerine ulaşmalıyız ve davet etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Program, okunan dua ile sona erdi. (Yılmaz Sönmez - İLKHA)