Hz. Hüseyin ve Kerbela anlatımı gözyaşlarına boğdu

Hz. Hüseyin ve Kerbela anlatımı gözyaşlarına boğdu

Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehit edilişi ve onun çocuklarına yapılan zulümleri anlatan Ömer Döngeloğlu, Hz. Hüseyin'e bir damla dahi su içirtmeyen Yezit'i sevmediğini sevmeyeceğini anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Döngeloğlu, "Hz. Hüseyine'e yapılanlara ağlamak, Peygamber'in çocuklarına yapılanlar için gözyaşı dökmek sizin dilinizde neyse biz O'yuz." dedi.

Önden Gidenler programında Ömer Döngeloğlu, Kerbela olayı ile ilgili bilinmesi gerekenleri izleyicilere aktardı. Döngeloğlu, Hz. Hüseyin’in şehit edildiği Kerbela olayını anlattı.

Hz. Hüseyin’in kız kardeşi Hz. Zeynep’le vedalaşmasını ve şehit edildiği esnada yaşananları dile getiren Döngeloğlu stüdyodaki izleyicilerle birlikte gözyaşlarına boğuldu. Kendisine ‘Neden Kerbela’yı anlatırken hala bu kadar duygulanıyorsunuz?’ diye soranlara sitem eden Döngeloğlu, spor müsabakalarının bile yıllarca konuşulduğu bir ülkede Müslümanlar için çok önemli olan bu olayın kıyamete kadar unutmaması gerektiğini söyledi.

'Hz. Peygamberin çocukları için gözyaşı dökmek sizin dilinizde neyse biz O'yuz'

Döngeloğlu, Bizim peygamber torununun ardından dökülecek bir damla gözyaşımız vardır. Bundan dolayı alevi olacaksa biz aleviyiz, bundan dolayı bize rafızi denilecekse öyleyiz, Caferi denilecekse Caferiyiz. Hz. Hüseyin'e yapılanlara ağlamak, Peygamber'in çocuklarına yapılanları yüreğinde taşıyamayıp gözyaşı dökmek sizin dilinizde neyse biz O'yuz.

Yezitler Sünninin arkasına saklanmayacak, öyle zalimler nasipsizler Müslüman kanı döken katiller bizim arkamızda bizi paravan olarak kullanmayacak. ben yeziti hiç sevmedim hiçte sevmeyeceğim. Bu can son nefesi verene kadar yeziti hiç sevmeyecek. İnanıyorum ki Allah, Peygamber çocuklarına bunu yapanlardan en güzel intikamı alacaktır." diye konuşurken stüdyodakiler gözyaşlarına hakim olamadı.

'Yezitler kardeşliği paramparça etti'

Hz. Hüseyin’in şehit edilrikten Kerbela'da yaşananları anlatan Döngeloğlu, Yezitlerin kardeşliği paramparça ettiğini vurgularken, Peygamber soyundan gelenlere yapılan zulümlere karşı mezhep ayrımcılığı yapmadan tüm Müslümanların birlik olup Kerbela olayını sahiplenmesi gerektiğini belirtti. (Hürseda Haber)