Basel’de Ramazan Bayramı sevinci

Basel’de Ramazan Bayramı sevinci

Ramazan Bayramı dolayısıyla İsviçre’nin Basel Şehrinde Said-i Nursi Camiine gelen Müslümanlar dualarla birlikte birbirlerinin bayramını kutladı. Cami'de düzenlenen Bayramlaşma programı ile gurbette hasret giderildi.

Dünya Müslümanlarına rahmet, bereket ve huzuru yaşatan Ramazan ayının ardından, barış, kardeşlik ve muhabbet iklimi Ramazan Bayramı’nda Camilere akın eden Müslümanlar birbirleriyle bayramlaştı.

İsvçire'nin Basel Şehrinde faaliyet gösteren Basel Saidi Nursi Camii'nde Bayram namazı yerel saatle saat 06.30’da eda edilirken Namaz öncesi Molla Yahya Yılmaz günün anlam ve önemine binaen bir sohbet gerçekleştirdi.

Sohbet sonrası Bayram namazı kılındı, ardından Camii  İmamı Ramazan Yürük 'Ramazan ayı'nın muhasebesi ve Ramazan Bayramı'nın Önemi'ni ihtiva eden bir hutbe irat etti.

Cami yönetiminden yapılan açıklamada, "Ramazan Bayramı’nın İslami bilincimizin ve kardeşliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması temennisiyle, barış içinde nice bayramlara erişmemizi Allah azze ve celle niyaz ediyoruz. Ramazan Bayramınız mübarek olsun…" denildi.

Öte yandan kahvaltılık ve bayramlık tatlı türlerinin ikram edildiği Bayramlaşma programında, çay ile beraber servis edilen tatlı ve börek çeşitleri beğeni ile tadılırken Cami’de bayramlaşmaya gelenler birbirleriyle hem bayramlaştı hem de kısa sohbetlerde bulundu. (Hürseda Haber)