Hamas'tan Siyonistlerle mücadele çağrısı

Hamas'tan Siyonistlerle mücadele çağrısı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin halkı ve hükümetini işgalci Siyonist rejimin yayılmacı politikalarıyla mücadele için "kapsamlı ulusal girişim"e çağırdı.

Hamas liderlerinden Abdulhekim Hanini yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin Filistin topraklarındaki işgal politikaları ve yerleşim faaliyetini arttırarak devam ettiğine işaretle, Filistin halkını, Siyonistlerle mücadele için ortak bir ulusal pozisyon sergilemeye çağırdı.

Öte yandan, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazım Kasım, Arap Birliği üyesi ülkelerin yakın günlerde Bahreyn’de düzenlenecek olan ekonomik çalıştaya katılmamalarını istedi.

Sputnik’in haberine göre, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Sözcüsü Hazım Kasım “Arap Birliği üyesi ülkelerden önümüzdeki günlerde Bahreyn'de düzenlenmesi planlanan ekonomik çalıştaya katılmamalarını talep ediyoruz” dedi.

Hazım Kasım, söz konusu çalıştaya katılmanın Arap Birliği’nin Filistin ile ilgili kararlarına aykırı olduğunu belirtti.

Filistinli yetkili “Bazı Arap ülkelerinin bu çalıştaya katılmaktan muhalefeti, onların Arapların temel sorunu olarak Filistin meselesinde ulusal kimliklerine bağlı kaldığını gösteriyor” dedi.

"Yüzyılın Anlaşması" planının birinci aşaması olarak bilinen Bahreyn Ekonomik Konferansı, 25-26 Haziran'da Manama'da yapılacak. (Ajanslar)