Hamas'tan Netanyahu'nun Tehdidine Yanıt

Hamas'tan Netanyahu'nun Tehdidine Yanıt

Siyonist israil Başbakanı Binyamin Netanyahu, geçtiğimiz hafta Gazze Şeridi'ne olası bir askeri operasyon hazırlığı içinde oldukları konusunda bir açıklamada bulundu. Bu açıklamalardan sonra Hamas ise; "Bu tehditler Direniş'i korkutmuyor; ancak Filistin'in özgürleştirilmesi için Direniş'in azmini ve iradesini güçlendiriyor." dedi.

Filistin el-Yevm haber merkezinin bildirdiğine göre, yaz askeri kampın sona ermesi münasebetiyle düzenlenen el-Mecid 2 adlı merasimde konuşan Hamas siyasi büro üyesi Halil el-Hayya, direniş konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Halil el-Hayya; "Bugün, direnişin gücü ve kudreti artmış bulunmakta ve bir sonraki aşamada işgalci rejimle yüzleşmek için daha fazla güce ve birliğe ihtiyaç var." açıklamasında bulundu.

Hamas siyasi büro üyesi Halil el-Hayya açıklamasının devamında; "El-Mecid 2 kampları, Siyonist rejimle olan ilişkileri normalleştirmek için çaba harcayan herkese karşı Filistin direnişinin açık bir mesajıdır. Bu kampların kurulması, aynı zamanda Filistin meselesini ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen Manama zirvesine ve Binyamin Netanyahu'nun tehditlerine açık bir cevaptır." dedi.

Halil el-Hayya daha sonra Binyamin Netanyahu'ya hitaben; "Eğer tehditlerinizin Filistin ve direnişi korkuttuğunu düşünüyorsanız; bu kamp direnişin size bir cevabıdır. Senin açıklamaların, gücümüzü ve direniş seçeneğinin haklılığını teyit etmekten başka bir şeyi yansıtmıyor." ifadelerini kullandı.

Halil el-Hayya, Hamas ve İslami Cihad'ın dayanışmasına ve bu iki hareketin askeri kollarının, Filistin'in özgürlüğündeki ortak yoluna vurguda bulundu.

Filistinli direniş grupları, 13 yıllık kuşatmayı kırmak ve Gazze Şeridi'ne yapılan ihracat ve ithalat üzerindeki kısıtlamaları azaltmak için önceki anlaşmaların uygulanmasında ısrar ediyor. (Ajanslar)