ABD Suriye'den neden mi çekildi?

23 Aralık 2018 Pazar, 02:18

İsrail Lübnan’dan neden çekildi ise ondan!. İsrail Gazze’den neden çekildi ise ondan!. ABD ile uşakları Yemen’den de çekiliyor.

İşgalcilerin kaderi budur, geldikleri gibi defolup giderler. Yeter ki karşılarına ruhlarını satmamış samimi direnişçiler çıksın! Evet, çekiliyorlar çünkü direniş karşısında yeniliyor, rezil oluyor ve zilleti yaşıyorlar.

Şimdi herkes adeta dehşet içerisinde şaşkınlık yaşıyor. Neden gitti ABD!. Acaba bunda bir hile bir tuzak mı var?

Evet, tuzak da olabilir hile de olabilir. Zira büyük şeytanın işi bu!. Ama unutulan bir şey var kİ; Rabbimiz “Ve mekerû ve mekarallâh, vallâhu hayrul mâkirîn” fermanı ile onların tuzaklarını başlarına geçiriyor.

Bu şaşkınlık bitmez. ABD işgal ettiği topraklardan çekilse de işgal ettiği beyinlerden çekilmiyor. İşgal edilmiş beyin çekilmeyi anlayamıyor. Kavrayamıyor!. Çünkü beyin şöyle şekillenmiş; “ABD ve İsrail sonsuz güç ve kudret sahibidirler. Onları hiçbir güç durduramaz ve geriletemez. Bunlar çekiliyorlarsa bunun bir hikmeti olmalı”.

Mesela ABD’nin Irak’tan çekilme nedenini daha yeni yeni anladılar(!) Meğer ABD 5000 conisini ve milyarlarca dolarını sırf Irak’ı İran’a teslim etmek için feda etmiş miş!!!

Muhtemelen Suriye’den çekilme nedenini de benzer saçma gerekçelere bağlayabilirler.

Oysa çok iyi biliyoruz ki ABD’nin Irak operasyonu tam da kendi kurmuş oldukları tuzaklarının başlarına geçmesi hadisesi idi. Önce Saddam köpeğini İslam cumhuriyetine saldırttılar. Saldırtırken beslediler, büyüttüler, azdırdılar, kudurttular, kuduz hale getirdiler. İslam cumhuriyetine karşı amacına ulaşamayan köpek sahibine saldırdı. Kuveyt bir ABD toprağı idi ve burayı işgale yeltendi. Akıbet ABD, Kuveyt ve diğer körfez ülkeleri büyük kayıplar yaşadılar. İran içerdeki muhalefetten kurtuldu yekvücut oldu. Saddam itlaf edildi.

İsrail 2006 savaşı ile Lübnan’a girip kendi sınırı boyunca kilometrelerce derinlikte toprağı işgal ederek tampon bölge oluşturmak istiyordu. 33 günde planı tersyüz oldu tuzağı başına geçti. Yürüyen kale dedikleri “merkava” tankları hallaç pamuğuna çevrildi. Rabbim bu savaşta kalplerine öyle bir korku saldı ki tıpkı ecdatlarının kalbine saldığı gibi hala İsrail ordusu kendine gelmiş değil. Hala psikolojik tedavi gören askerleri var.

ABD hem Irak’ta hem Suriye’de İran’a tuzak kurdu, ancak tuzaklarına sadece müttefikleri düştü!. Ambargolardan en çok müttefikler zarar gördü. En çok müttefiklerin sınırlarının güvenliği tehlikeye düştü.

Ne mutlu İsrail ve ABD düşmanlarına!. Ve bunların dost ve müttefiklerine yazıklar olsun!!!

(Hacı Hisarlı - HÜRSEDA)