44 il, 90 ilçede Mevlid etkinliği

44 il, 90 ilçede Mevlid etkinliği

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş,  2017 yılı Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaparak, etkinliğe katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Oğraş, Vakıflarının, her yıl Hz. Muhammed’in bir yönünü alarak o konu üzerinde durduklarını belirterek, “Bu yılki kutlu doğum etkinliğinin teması da ‘Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)’ konulu temaydı. Türkiye'nin dört bir tarafında yapılan mevlit programlarında bu temanın önemi ve günlük hayatımızdaki yerinin ehemmiyeti işlendi." dedi.

Yapılan etkinliklere halkın büyük teveccüh gösterdiğini, ama kimi mülki amirlerin engeller çıkarıldığını belirten Oğraş, "Bazı mülki amirlerin bu kutlu sevdaya mani oldukları görüldü. Oysa bu tür engellemelerin kimseye fayda sağlamadığını defalarca kamuoyuyla paylaştık. Buna rağmen bu kutlu sevdaya mani olan yetkilileri Müslüman halkımızın vicdanına ve en önemlisi Allah’a havale ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

Bu yıl içerisinde 44 il, 90 ilçe, üniversite, okul ve diğer yerleşim yerlerinde toplamda 310 noktada Kutlu Doğum etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade eden Oğraş, "Vakfımız, etkinliklerin sosyal medyadaki yansımalarını titizlikle takip ederek halkımızın gündeminde canlı kalması için azim ve gayret gösterdi. Ayrıca toplantıda, önümüzdeki yıl için vakfın yapacağı çalışma ve faaliyetleri, periyodik takvim üzerinde durularak Siret-i Nebi cihetiyle İslam âleminin yükümlülükleri ele alındı.” şeklinde konuştu. 

Kutlu Doğum etkinliğine katkı sunan herkese teşekkürlerini sunan Oğraş, “Bu vesileyle tüm etkinliklerimize katkı sağlayan duyarlı mülki amirlere, yazılı basına, medya kuruluşlarına, etkinliklerimizi canlı veren televizyonlara, toplu taşıma vasıtalarını tahsis edenlere, kermeste emeği geçenlere, platformun kurulumunda çaba sarf edenlere, güvenlikte görev alanlara, sağlık ekiplerine ve tüm katılımcılara şükranlarımızı en içten duygularla arz ederiz. Allah ecirlerini artırsın." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz - İLKHA)