Beraat Kandili Basel’de Dualarla ihya edildi

Beraat Kandili Basel’de Dualarla ihya edildi

Mübarek Ramazan ayının habercisi Beraat Kandili münasebetiyle Basel Said-i Nursi Vakfına ait Camide düzenlenen Beraat özel programı, okunan Kur’an-ı Kerim, yapılan dua ve konuşmalarla ihya edidi.

İsviçre'nin Basel şehrinde hizmetlerini sürdüren Saidi Nursi Camiinde Berat Kandili münasebetiyle özel bir program düzenlendi. Akşam namazının ardından Kur'an Tilavetiyle başlayan programda Ramazan Yürük Hoca Mevlid-i Şerif ve Kaside okudu. Günün anlam ve önemine dair konuşmayı Molla Yahya Yılmaz hoca yaptı. Yılmaz, Berat Kandili'nin önemine dair açıklamalarda bulundu.

Beraat Gecesinin fazileti ve bu gecede yapılması önerilen ibadetleri hatırlatan Yılmaz, Beraat gecesinde bol bol Kur’an okunması ve Namaz kılınması gerektiğini belirterek, bu mübarek gecede Beraat olunmak, Allah’ın (cc) affına mazhar olabilmek için, çokça dua edip, tevbe-i istiğfarda bulunulması gerektiğini söyledi.

Beraat kandili programı yapılan dualar ile sona ererken, Yatsı Namazının ardından Cami cemaatine tatlı ve şekerleme ikramında bulunuldu.