'Peygamber Sevdalılarını Kutluyorum'

'Peygamber Sevdalılarını Kutluyorum'

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye genelinde düzenlediği 'Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışmasına İzmir'den katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

İZMİR – Her yıl Hz.Peygamber’in hayatını ve mesajını insanlara ulaştırmak gayesiyle çeşitli etkinlikler düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu’nun Kutlu Doğum ayı münasebetiyle düzenlediği şiir ve makale yarışmasında İzmir’den katılıp dereceye  girenlere ödülleri verildi.

Yarışmasıda ikinci ve üçüncü olma başarısını gösteren İzmirli iki bayana platform yetkilileri tarafından ödülleri takdim edildi.

Peygamber Sevdalıları Platformunun düzenlediği yarışmada İzmir’den katılan Esra Akiz, ‘Yürüyen Kur’an’ın İzinde Yürümek’ isimli makalesiyle ikinci olurken,  Hatice Demircan ise, ‘Üç Kadın ve Üç Anne’ isimli makalesiyle üçüncü olmuştu.

Dereceye giren iki bayana, platforma üye  İzmir Umut Kapısı Derneği’nde düzenlenen törenle hediyeleri takdim edildi.

“O'na adanan her bir cümle bu yarışmayı kazanmıştır”

Yazdığı makaleyle yarışmada ikinci olan Esra Akiz, duygularını İLKHA’ya şöylei fade etti: “Kelamların en güzeli, O'nu (a.s) konu edinendir. Kalemlerin  en güzeli, O'nun sevgisini ve hasretini mürekkebine taşıyandır. Gönülde harlaşan duyguları kağıda aksettirip sevgimize herkesi şahit etmek ve belki de her yüreğe tercüman olmak. İşte böyle duyguları paylaşmamıza vesile olan güzel bir yarışm.  Eli hiç kalem tutmamışlar  bile yarışma vesilesiyle  ilk yazacakları makale ya da şiir, O'na (a.s) ithafen olacaktır. Kalemlerin dahi fıtratından uzaklaşıp, beşeri aşka ya da abes ve fuzuli konulara mısralar dizdiği böylesi bir zamanda, kalemleri ve duyguları gerçek aşkla süslemeye vesile olmak, büyük bir hizmettir. Bu açıdan bu yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalılarından Rahman razı olsun.Ve O'na adanan her bir cümle bu yarışmayı kazanmıştır inşallah. Rızaen lillah olduğu sürece, kalem şahit olacaktır bu sevgiye.”

“Peygamber Sevdalılarını kutluyorum”

Yarışmada üçüncü olma başarısını elde eden Hatice Demircan ise; “Kutlu Doğum gelince beraberinde  heyecan ve telaşı da getiriyor. Zira Kutlu Doğum gelince etkinlikler sıralanıyor, yarışmalar düzenleniyor.Bu yarışmalarda amaç, kazanmak ve kaybetmekten ziyade, Muhammedi sevdayı duyurmak ve çoğaltmaktır. Makale ve şiir yarışması da bu sevdanın bir meyvesidir. Peygamberimize duyduğumuz sevdayı kağıda yazmak ve duyguların paylaşılmasına fırsat vermek, güzel bir çalışmadır. Bu açıdan Peygamber Sevdalılarını kutluyorum. Bu yarış öyle bir yarıştır ki, normal de rakiplerin azalmasını isteyen yarışmacı, bu yarışmada çoğalmasını istiyor. İlginç değil mi? İşte bu lezzete davet ediyorum herkesi”  diyerek duygularını ifadeetti.   (İlyasYıldız – İLKHA)