Kadir Gecesi Şırnak'ta Dualarla İhya Edildi

Kadir Gecesi Şırnak'ta Dualarla İhya Edildi

Şırnak'ta Kadir Gecesi'ni ihya etmek isteyen Müslümanlar camileri doldurdu.

ŞIRNAK – Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olan Kadir Gecesi, Şırnak’taki birçok camide teravihten sonra düzenlenen programlarla ihya edildi. Kadir Gecesi’nde Geylani Camisi’ni dolduran 7’den 70’e kadın erkek Müslümanlar, geceyi ibadetle geçirdi.

Geylani Camisi’ndeki program, Şırnak Müftülülüğü Vaizlerinden Şehmus Ülker’in Kadir Gecesi’nin mahiyetini anlatan vaazı ile başladı. Kur’an’ın indirildiği bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu ifade eden Ülker, bunun fırsat bilinerek tevbe ve ibadetle ihya edilmesi gerektiğini belirtti.

Vaazdan sonra teravih ve tesbih namazları kılındı. Program, okunan mevlid ile devam etti. Mevlitte Geylani Camii imamları Habip Kalaç ve  Hasan Çim ilahi ve kasideler seslendirdi. Ardından Kadir Gecesi’ne özgü dualar yapıldı. Dünyadaki bütün mazlumların içinde bulunduğu sıkıntıların, zulümlerin sona ermesi temennisinde bulunuldu. Katılımcılara program sonunda  mevlit şekeri dağıtıldı.

Programla ilgili bilgi veren cami imamı Guhdar Zeyrek, bu gecenin bin aydan daha hayırlı bir gece olduğunu hatırlatarak vatandaşlardan şuan dünyada zulüm altında olan bütün Müslümanlar için dua isteğinde bulundu. Zeyrek, “İnşallah bu gece, birlik beraberliğimize vesile olur. Bütün dünyada huzur barış hüküm sürer ve bu temenniler için hepimiz dua edelim.''şeklinde konuştu. (İLKHA)