Adaklı'da Kutlu Doğum etkinliği

Adaklı'da Kutlu Doğum etkinliği

Bingöl'ün Adaklı ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ilk kez düzenlenen 'Kutlu Doğum' etkinliğine ilçe halkının katılımıyla gerçekleşti.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Adaklı ilçesinde ilk kez ‘Kutlu Doğum’ etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Ömer Aşkın’ın yaptığı etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mevlithanların okuduğu Mevlit-i Şerifle devam eden programda, Özlem Ajans sanatçıları Hz Muhammed (sav) üzerine bestelenmiş ilahi ve ezgiler seslendirdi.

Programda; Kalem Derneği Başkanı İbrahim Dağılma ile Serdin Kılıç, birer konuşma yaptı.

Hz Muhammed (sav)'den son bir peygamberin gelmeyeceğini ancak Kur'an-ı Kerim'in kıyamete kadar var olacağını belirten Dağılma, "Çünkü Allah'u Teâlâ diyor ki, “Bu zikri biz indirdik ve bu zikri koruyacak olan da bizleriz” diyor. Allah'u Teala Hz Muhammed (sav)'e tabi olmamızı isterken onu niçin sevmemiz gerektiğini şu ayeti kerime ile ferman buyuruyor: “Ey Muhammed (sas) sen söyle ashabına, ümmetine, bütün insanlığa ve kıyamete kadar gelecek olan herkese söyle, eğer Allah'ı seviyorsanız bana tabi olun ki Allah da sizi sevsin, günahlarınızı bağışlasın." Evet, Facebooktan, Twitterdan şurada burada ben Allah’ı seviyorum demişsin altında Hz Muhammed (s.a.s)'in sevgisi yoksa o sevgi lafta kalır." ifadelerini kullandı.

Programda katılımcılara Kürtçe hitap eden Serdin Kılıç, Hz Muhammed (sas)'in hayatından kesitler anlattı.

Program yapılan duayla sona erdi.   (İLKHA)

> <