Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Miniklerden Kutlu Doğum etkinliği

Diyarbakır Kayapınar İlçe Müftülüğü Kongre Merkezi'nde İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra- Der) Yarım Elma Çocuk Oyun Evi tarafından 3-6 yaş arası Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Programa HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu yanı sıra öğrencilerin aileleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Etkinlik Yusuf Ali Demir'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Tomurcuk Sınıfının "Zeydin gözleri" gösterisi yaparak, minik çocuklardan Peygamber kıssaları, ilahiler, yetim kız skeci, Mevlana gösterisi, süre ve mealler okundu.

Fatma Zehra Yapıcıoğlu "40 Yaşındasın" şiiri, okuması salonunda duygusal anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını yapan Meryem Karaca, evlatların anne ve babalar için Allah Teâlâ'nın büyük bir rahmeti ve emaneti olduğunu söyledi.

Karaca "Zamanı geldiğinde Rabbim size, 'nimetin kıymetini bildiniz mi, emanete sahip çıktınız mı?' diye soracak. Biz çok küçüğüz. Doğruyu yanlışı bilmiyoruz ki siz bize öğreteceksiniz. Bizi başıboş bırakırsanız işin kolayına kaçıp televizyon başına oturursanız bizde televizyonda kötü alışkanlıkla öğrenir, büyüdüğümüzde kötü bir kul oluruz. Canım annem, babam karnımı doyurduğunuz gibi kalbimi de ruhumda Allah'ın istediği bir şekilde doyurun. Şu minicik yüreğime Allah aşkını iman duygusunu sevdirin. Ey bizi çok seven anne ve babalarımız mahşer meydanında birbirinden kaçanlardan değil el ele tutuşup cennete girenlerden, Rabbim cemalini seyreden olmak istemez misiniz? Allah Peygamber aşkına benim ahlakıma sahip çıkın." dedi.

Minik öğrencilerin düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, öğrenciler yetiştiren teşekkür ederek, velilere çocukların küçük yaşta eğitilmesini tavsiye etti.

Yapıcıoğlu, "Bu yaşta bu kadar yeteneği okraya koyan yavrularımızı tebrik ediyorum. Gerçekten bizi mesh ettiler. '40 yaş' şiiriyle Peygamberimizin yetimliğini anlatırken duygulandırdılar. Ezberledikleri süreler, ayetler -mealleriyle birlikte- ve hadisler çok güzeldi. Bu yaşta güzel eğitimle tanışan çocuklar gelecekte toplumun temeli olacaklar. Ayetleri okurken mahreçlerin düzgün olduğuna dikkat ettik.  Çocuk hafızası daha çok güçlü olduğunu müşahede ettik. Din eğitimine ne kadar erken başlarsa o kadar sağlıklı ve sağlam bir aile, bir toplum oluşur. Bugün birçok kişin şikâyet ettiği hastalık toplumu rahatsız eden olaylar minimum seviye iner." şeklinde konuştu.  

Etkinlik, Berat Eğin'in okuduğu dua ile sona erdi. (Emrah Deniz-İLKHA)