Erdoğan: İran yaptırımlarını doğru bulmuyorum

Erdoğan: İran yaptırımlarını doğru bulmuyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ABD'nin İran yaptırımlarını doğru bulmuyorum. Dünyanın dengesini bozmaya yönelik adım." açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları için "Böyle bir yaptırıma uymayız. Yaptırım kararını doğru bulmuyorum." diye konuşan Erdoğan, kararı "dünyanın dengesini bozmaya yönelik" bir adım olarak niteledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup Toplantısı'ndaki konuşmasının ardından gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Erdoğan, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları hakkında "İran yaptırımlarını doğru bulmuyorum. Dünyanın dengesini bozmaya yönelik adım. Uluslararası hukuka da aykırı. Biz İran'dan 10 milyar metreküp doğalgaz alıyoruz." dedi.

ABD-YPG devriyesi: Trump bu süreci durduracaktır

Suriye'de ABD'nin YPG ile ortak  devriye yapmasıyla ilgili olarak ise Erdoğan, "Kabul edilebilir bir şey değil. Böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur. Sayın Trump'ın bununla ilgili süreci durduracağına inanıyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)