Vur patlasın, çal oynasın bir gençlik mi istiyorsunuz?

05 Haziran 2017 Pazartesi, 11:58

Ben bugün bölge illerindeki belediyelere atanan kayyumların elleriyle gün geçtikçe yaygınlaşan ifsat çalışmalarını konu edineceğim. Son zamanlarda hükümete bağlı kayyumlar bir yerden komut almış gibi yaz eğlenceleri, festivaller, ramazan eğlenceleri, konserler, kültürel etkinlikler, yaz sporları adı altında halka, özellikle gençlere yönelik programlar düzenliyorlar. Halkın inancına, değerlerine, geleneklerine aykırı, ahlaki yozlaştırmayı yaygınlaştıran bu tür etkinliklere ne yazık ki hükümet cenahından hiç ses çıkmıyor. Bazı resmi kurumların da destek verdiği bu hiç de masum olmayan, ifsat edici faaliyetler karşısında hükümete yakın siyasiler, yazarlar, Ak Parti yetkilileri sessiz kalarak, ketum davranarak bir tür olanları onaylıyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanının gençliğimiz bizden uzaklaşıyor, dava gençliği lazım, yükü omuzlayacak kadrolar lazım söylem ve temennileri ne yazık ki hükümet kadrolarında yankı bulmuyor. Daha geçen gün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 yıldır siyasi olarak iktidar olduklarını ama kültürel ve sosyal anlamda sıkıntıları olduğunu söylemişti. Yani toplumun ve gençliğin oyları bizimle ama bizim gibi düşünüp inanmıyorlar demeye getirmişti. Haksız da sayılmaz. Dindar gençlik yetiştirmek istediklerini söyleyenlerin geldiği nokta gerçekten insanı hüzünlendiriyor.

Dost acı söyler. Ak Parti iktidarının bu ülke için iyi şeyler yapabileceğine hala inanlardan biri de benim.  Bölge belediyelerine atanan kayyumları da HDP'li belediyelerle kesinlikle kıyaslamıyorum. Kayyumların HDP'li belediyelerle kıyaslanmayacak çalışmaları var. Hizmetleri halkın beklentilerinin çok altında kalsa da on dört yıl boyunca bölge belediyelerini yöneten HDP'lilere kıyasla iyi çalışıyorlar kayyumlar. Benim derdim ifsadın yaygınlaşmasına zemin hazırlayacak etkinliklerin iktidara bağlı belediyelerin elleriyle yapılması.

Hükümete sesleniyorum. Toplumu İslam'dan uzaklaştıran, değerlerini erozyona uğratan, hedefsiz bir halk haline getiren ifsat çalışmalarına niye göz yumuyorsunuz? Hatta size bağlı kurum ve kuruluşların elleriyle bu çalışmaları niye yaygınlaştırıyorsunuz? Düşünmek istemeyen, sürü bir toplum mu oluşsun istiyorsunuz? Vur patlasın, çal oynasın derdinde, dini değerleri zayıf bir toplumla bir yerlere varacağınızı mı sanıyorsunuz?

Ak Parti gençliğinin dünyacı, hazcı, eğlenceye düşkün, doğru dürüst namaz kılmayan, ahret bilinci körelmiş bir gençliğe dönüştüğünü niye görmek istemiyorsunuz? 15 Temmuz destanını bu gençliğin yazdığını mı sanıyorsunuz?

Beyler uyanın! Ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz ama farkında değilsiniz! Sayın Erdoğan'ın dediği gibi bu yolla on dört yıl da iktidarda olsanız gerçekte iktidar değilsiniz. Bu ülkeyi düze çıkaracak, istilacı düşmana karşı koruyacak, iç ve dış tuzakları boşa çıkaracak olan dindar nesillerdir. Halkını ve ülkesini seven, dava sahibi, fedakâr, idealleri olan, gerektiği zaman kendini feda edebilecek nesiller ancak bu ülkeyi mamur edebilir.

Gençlik Allah'tan ve maneviyattan uzaklaştıkça düşman için iyi bir av haline gelir. Halkının ve vatanının geleceğini önemsemez. Tek derdi çıkarları ve zevkleri olur. Böyle bir gençliğe siz sırtınızı dayayamazsınız. PKK gibi örgütler dinden uzak gençleri çok kolay bir şekilde kandırıp kendilerine asker yapabiliyor. Özellikle bölge illerinde gençleri maneviyattan uzaklaştıran etkinlikler sadece PKK ve diğer din karşıtı güçlere yarar.

Hükümet artık uyanmalı. Kendi altını oyan faaliyetlerden el çekmeli. Yozlaşma gün geçtikçe artıyor. Gençlik uyuşturucunun, içkinin ve fuhuşun vahşi pençeleri altında gün geçtikçe kayıp bir nesle dönüşüyor. Hırsızlık olaylarında adeta patlama yaşanıyor. Çılgın, serseri, en ufak bir tartışmada kan dökmekten çekinmeyen, acımasız, bencil bir nesil yetişiyor. Yarın bu insanlar önemli mevkilere gelecek, büyük sorumluluklar alacaklar. Bu gençliğin ülkeyi götüreceği yer uçurumdan başka bir şey mi olacak acaba? (Doğruhaber)