Biricik Gazetemiz Var

15 Haziran 2009 Pazartesi, 00:00

Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Çünkü bizlere doğruyu haber veren bir gazete verdiği için. Bu gazete, daha bir yılını doldurdu ama sanki daha yeni ilk sayısı çıkıyor gibi heyecanlandırıyor bizi.

Yıllar boyu bir gazetede en ufak hakikati yayınlayacak  bir yazıya rastlasaydık havalara uçardık, falan gazete doğru yazmış diye ardından binlerce yalan haber tabi, heveslerimiz kursağımızda kalırdı. Üzülürdük, ne var ki öyle bir gazete istiyorduk ki Rahman’dan asla doğrudan şaşmasın satılık olmasın, korkmasın. Mazlumların, ezilmişlerin güçlü sesi olsun. Nihayet Rahman olan Allah, dualarımızın ve gayretli kardeşlerimizin yoğun çalışmaları neticesinde bizleri Doğruhaber gazetesine  kavuşturdu… Bu gazetenin bazı olumsuz tarafları da var tabi(!). Mesela: Derneğimize, gazetenin dağıtımcısı perşembe akşamı erken getirdiğinde, o akşamki sohbet sabotaj oluyor(!). Herkes sohbeti bırakıp gazeteye dalıyor. Gerçi son zamanlarda sohbeti veren arkadaşların, yoğun baskısı sonucu gazetemize sohbetten sonra kavuşuyoruz. Böylece sohbet sabote(!) olmaktan kurtuluyor. Her hafta aynı heyecan ve aşkla elimize aldığımız gazetemizi, ayrı bir haz ve aşkla okuyoruz. Tabi gazetenin bize getirdiği başka olumsuzluklarda var(!). Mesela, gazeteyi eve götürür götürmez hanım elimden kapıyor. Bende sinirleniyorum, aramız bozulmasın diye eve 2 gazete götürüyorum. Ne yapayım başka çözüm bulamadım. İlk gece, herkes okumak için başka hiçbir işle uğraşmıyor. Gazete eve geldiğinde, bazen evde çocuklara bakmayı bile ihmal ediyor bizim hanım. Buna benzer olumsuz yanları da var gazetenin. Hanımla aramızda bir problem çıkarsa(!) sorumlusu gazete yetkilileridir.

 

Evet, Allah’a hamd olsun ki böyle bir gazetemiz var ve bizler var oldukça bu Doğruhaber’de var olacak. Allah’ı haykıracak, İslam’a hizmet edecek, doğruları bizlere ulaştıracak böyle bir gazeteye can kurban. Ben bu gazeteyi çok sevdim.

 

 

Teşekkürler Doğruhaber!

 

Mahmut Kevser