HÜDA PAR'ı Karalama Teknikleri1

04 Kasım 2013 Pazartesi, 09:17

Batman’da gelişen cinayet olayından sonra Medyayı kendi yalan ve iftiralarına alet eden Bdp/Pkk zihniyeti boş durmadı. Bu zihniyetin her nerede olursa olsun kendi düşünce tarzlarını oraya benimsetme yoluna girişmeleri ilk değil sonda olacak gibi görünmüyor.

Olay bir düğünde oluşmuş, düğün öncesinde ayrı bir kesimde afiş asan gençlerle Pkk sempatizanları arasında ufak bir atışma çıkmaktadır. Olay, Olayın olduğu yerde sonlanmaktır. Tabi film döngüsü burada başlamıyor ,Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya YAPICIOĞLU katıldığı bir canlı yayın Televizyon kanalında üstü kapalı bir gönderim yaptı. Yalan furyası medya alışagelmiş, kendi özbenliklerini kaybetmiş olan ve partileşerek bu cinsi sapıklık hastalığını özgürlük olarak kürt halkına enjekte etmeye çalışan bir yapıya söylenilen sözleri çarpıtarak “TEHDİT” Olarak lanse etti.

Tabi durum bundan ibaret değil , yalan furyası medya Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya YAPICIOĞLU ve beraberindeki heyetin Başbakanla Çekilen fotoğrafını yayınlayarak, haberlerinde "Hür Dava Partisi Cinayeti Yaptırmış" gibi gösterdikten sonra Fotoğrafla beraber “Bu cinayetin Başbakanla olan görüşmenin ardından gerçekleşmesi Dikkatleri çekti” diyerek Cinayet muhatabını Hüda par Olarak gösterdi. Tabi bütün bunlar birileri tarafından hiç bulunamayacak bir fırsattı ve değerlendirilmek istenildi .Bu konuda ne kadar başarılı olunur bilinmez en azından bir adım atıp kenara çekilip seyretmeyi tercih etmiş görünüyorlar, Fakat hesaba katmadıkları bir şey var.

"Bilmeden ve ortalığı karıştıralım" derken kendilerini ele vermek bu olsa gerek

- Olay bitimi sonrasında Bdp neden açıklama yapma gereği duydu?

- İlkha Muhabirleri neden gözaltına alındı? Video ve Fotoğraflarına neden el konuldu?

- Ölen gencin maganda kurşunuyla veya bir tartışmadan dolayı öldürülmüş olabilme ihtimali neden göz önünde bulundurulmadı?

- Düne kadar en ufak bir olay olurken Hizbullah’ı suçlarken neden şimdi Hüdapar ?

- Hür Dava Partisine Saldırılar Yapılırken Bdp Nerdeydi?

- Derinler bu iftiradan ne kazandı Hüda par ne kaybetti?

Cizre’de, Van’da Ve Diğer bazı il ve ilçelerde Hüdapar’a bu kadar saldırı olurken  Bdp’nin bu konuda bırakın adım atmayı söz konusu olayları dahi dile getirmemesi ilginçtir. Hür Dava Partisi kaos ve anarşı istemiş olsaydı onun için sizin bu saldırılarınız bahane için yetmez miydi?

Başa dönelim..

- Hür  Dava Partisi Genel Başkanı televizyon kanalında partiyi tanıttı.
- Hür Dava Partisi Genel Başkanı ve Beraberindeki Heyetin Başbakanla Olan görüşmesi medyada büyük yankı uyandırdı.

Olayı ne kadar başa alırsak alalım zincirleme şu kanıya varılır. Derinlerde belki de çok derinlerde değil, birileri var. Neden ve niçinleri ne kadar çoğaltırsak çoğaltalım sonuç yine değişmeyecektir. Cinayet aydınlatıldı diyelim ve bir tartışmadan dolayı olduğunu varsayalım.
Bdp Ne Yapar ?

Bu olay sadece bahaneden ibarettir, Bu olayın hedefi 2 Seçenek.

- Hür Dava Partisi Adını Lekelemek

- Kaos Ortamı Oluşturmak

Birinci ve asıl hedef ulaşılabilir bir hedef, ikinci hedef ise Derinler için kaçınılmaz bir fırsat olurdu zaten.

Bdp gerçekten cinayeti çözme niyetinde ise emniyet güçlerine bu konuda yardımcı olabilir. Mantık hep aynı “Çamur at tutmazsa izi kalır.” Bdp Önce kendi içlerindeki derinleri görsün. Belki de görmek için  hatalara bakmak gerek kim bilir, Sır Saklamayı Bilen Sırrılar Artık Yok Ki ?

(Ömer ÖZBEY)