Aman Ha Sakının Fitneden

05 Kasım 2013 Salı, 11:51

BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM

Son birkaç aydır Kürdistan bölgesinde şiddet'in ve karanlık yapıların tekrar yüzlerini göstermeleri ile başlayan, ve heran olağanüstü bir çatışma ortamının yaratılmasına zemin hazırlayan saldırılar'a karşı bölge halkı tedirgin bir şekilde gelişmeleri takip ediyor.

KÜRDİSTAN HALKINA ÇAĞRIMIZ

Yaşanan gelişmeler karşısın da izlediğiniz sağduyu çağrılarınızdan dolayı hepinize şükranlarımızı sunarız. Bildiğiniz üzere son bi kaç aydır yaşanan şiddet ortamını yaratacak saldırılar karşısında hepimiz kuşku içerisindeyiz. Bölge halkı olarak sizin gösterdiğiniz suskunluk ve sağduyu ortamı; yaşanması amaçlanan provakatif olayları boşa çıkarıyor. Dilerim Allah'tan bölgemiz de fitne ve fesat çıkarmayı amaçlayan gruplar amaçlarına ulaşmaz ve bu ortam yerini biran evvel huzur,güvenli ve barış içerisinde birlikte yaşayacağımız günler'e bırakır...

BDP VE HÜDA-PAR'A ÇAĞRIMIZ

Bölgedeki güçlü tabanlarınız olmasından dolayı birbiriniz ile iyi geçinmeyi, Medya ve diğer karanlık güçlerin haberlerine itibar etmemeniz en büyük temenimizdir. Bölge de çıkacak bir kaos ortamı hiç kimsenin yararına olmadığını hepimizin malumudur. Şuan da gelişen olaylar bölge de PKK-HİZBULLAH çatışmasını 90lı yıllarda olduğu gibi tekrar alevlemektir. Size düşen bu provakatif eylemler karşısın da sağduyu ve gereken adımı atmanızdır.

DEVLET MEDYA VE DİĞER PARTİLERE ÇAĞRIMIZ

Türkiye'nin huzur ve emniyeti için her insanın elini taşın altına koyması gerektiği bu zor dönem de üstünüze düşen görevi yapmak; erdemliktir,şereftir,onurdur. Medya'nın gelişigüzel haber anlayışı şuanda ki ortamın oluşmasın da katkısı vardır ne yazık ki. Devletin biran önce faiileri ortaya çıkarması için çalışmalarına hız vermesi ve yaşanan olaylara tarafsız yaklaşması, bir ''görev'' olduğunu unutmamalı.

AKP-CHP-MHP... olaylar'a bir parti gibi değil, toplum da yaşayan bir fert gibi bozucu değil, yapıcı bir gözle bakmalıdır.

Tekrar kaos ve şiddet ortamına bölge halkı dönmek istemiyor. Onun için bu sorunu biran önce çözüme kavuşturun. Hoşgörü ve barış içerisin de olmak tüm türkiye halklarının hakkıdır.

YDG-H ÇAĞRIMIZ

Yaptığınız eylemleri biran önce sonlandırmanız gerekiyor. Kaos ve şiddeten tarih boyunca kimseye kazanç sağlayamamıştır. Zulüm üzerine kurulan binaların temeleri sağlam olmamış ve bundan sonra da sağlam olmayacaktır. Allah'ın ipine sarılmayı ve Allah'ın dinini yaşamayı gaye edinmemiz bizi hem dünya da hem de ahirette huzura kavuşturacağını hiç şüpheniz olmasın. Allah için bir arada kardeşçe yaşamayı bu bölgemize ve diğer tüm bölgelere nasip etsin inşallah.

Bu sorunun çözümü için tarafları göreve ve olaylar karşısında her kesimi ittidal'a davet ediyoruz. Allah kendisi için girişen toplumları müzaffer kılar.

SELAM VE DUA İLE...

(ADNAN MEMİŞ)