17 Aralık Operasyonun Kodları

28 Aralık 2013 Cumartesi, 14:25

17 Aralık’ta yapılan operasyon darbe niteliğinde, Devlete ve Şahıslara bir nevi mesaj içerdiği varolan bir gerçek.

AK Parti iktidara geldiği günden beri etkili-yetkili kim varsa bunların ÖZEL İSTİHBARAT adamları tarafından takibe alındı!

Şimdi ortaya çıkan BAKANLAR ya da çocukları sürpriz değildi!

Muhtemelen başka isimler de yakında ortaya çıkacak!

Tabi sadece Ak Parti Değil.

Dışarıdan Bazı güçlerin Türkiye’de bulunan Birilerini Kullandığı kesin, Dış güçlerin kim olduğunu Kanıtlarıyla beraber Sıralıyalım Bakalım ipin ucu kim(ler)e Dokunur.

1-Ayakkabı Kutusu
2-Yolsuzluk çetesi
3-Fatih belediyesi
4-Halk Bankası

1- Operasyonda kullanılan terimlere Dikkat edin, İnsanların bilinç altına etki eden ve akılda kalıcı iz bırakan Kodlar daima kullanır.

Son operasyonda, daha ilk gün medyaya servis edilen üç fotoğrafta ayakkabı kutusu içinde para, paraları saymak için para sayma makinası ve evlerde bulunan çelik kasa fotoğrafları vardı. Bunların yolsuzlukla ilgili algıyı pekiştirip zihinlere kazıyacağı belliydi. Sonunda makinanın bankadan istendiği, eve ait olmadığı anlaşıldı. Aralarından simgesel olarak ayakkabı kutusu sıyrıldı ve artık herkes beraat etse bile onlarca yıl bu operasyonu insanların aklında tutacak simge olarak tarihe geçti.

2- Aynı sabah aynı anda başlayan ve medyaya servis edilen bilgilere göre belediyelerin, bankaların, kabine üyelerinin arasında olduğu büyük ve ortak bir yolsuzluk çetesine operasyon yapılmıştı. Kısa süre sonra anlaşıldı ki üç ayrı ve birbirinden hemen hemen bağımsız soruşturmalardı ama aynı kaptaymış gibi sunuldu.

3- Herhangi bir müfettişin torbadan ismi rastgele çekilecek herhangi bir belediyede bir sabah operasyonuna gerekçe doğurabileceği bir yerel yönetimler kanunumuz olduğu biliniyor. Buna rağmen bu özel çalışılmış hissi veren operasyonda Fatih Belediyesi'nin yer almasının da yine özel bir anlamı olması gerekir. İslami geleneğin neredeyse en eski ve modern hayata taşınmanın başarılabildiği ilk akla gelen ilçe neresi diye sorsanız, istisnasız bütün cevaplar 'Fatih' cevabında birleşir.

4-  İddialar genel müdürünün evinde bulunan yüksek miktarda nakit nedeniyle yapılsa da ilk saatlerden itibaren bankanın kendisinin büyük bir kara para aklama merkezi gibi çalıştığı; rüşvet dağıtma mekanizmasının aracısı olduğu; 87 milyar avronun şahıslara ait para gibi tartışıldığı bir zemin oluşturuldu. Halkbank, aynı zamanda küresel sermayenin rahatsızlığını defalarca ve açıktan belirttiği bir banka. Simgesel değeri bu açıdan da çok önemli. Operasyona uluslararası destek için bulunmaz bir nimet bu yanıyla.

Bütün bunların karşılığını, daha ilk üç günde banka bir buçuk milyar dolar, toplam ekonomi ise yirmi milyar dolar zarar ederek ödedi.

Yolsuzluk operasyonu olarak lanse edilen şeyin daha büyük bir amacı olmasa savcılar ve emniyet kaynakları bu kadar simgesel ve tahrif edilmiş malzemenin ortalığa salınmasına müsaade ederler miydi?

Bu çapta bir siyasal hamlenin yurt dışı bağlantısı olmadığını düşünmek içinse Türkiye'nin haritadaki yerini bile bilmemek gerek.

Yukarıda tüm bu saydığım yöntemleri kullanan Dünya çapında ilk ve ustaca yapan Mossad’dan Başka bir birim değildir.

Darbe Niteliğinde olan bir operasyonun Devletin İzni olmadan yapılabilir, Bir ihtimal !

Fakat bilgisi olmadığını kim ıspatlayabilir?

(Ömer ÖZBEY / Gapurfa.com)