PKK-BDP Dün Ne ise Bugün de Odur

01 Şubat 2014 Cumartesi, 12:01

Temelleri Marksizm, Leninizm üzerine bina edilen PKK-BDP, fırsat buldukça bölge Müslümanlarına saldırmaya devam ediyor. Son olarak Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, parti tanıtım çalışması yapan Hür Dava Partisi gönüllülerine saldıran PKK-BDP’li grup, yerel seçimler yaklaştıkça saldırılarının dozunu artıracağa benziyor.

PKK-BDP’li grup, Lice’de yaptığı saldırıların ardından durumu kurtarmak için ise olaylarda Müslümanlara saldıran gazeteci kılıklı Anf ve Dicle Haber Ajansı muhabirleri marifetiyle “Hüda-Par’lılar Yurttaşlara saldırdı” ajitasyonunu medya yolu ile yayarak, yaptığı saldırıyı lehine çevirme hesapları yaptı. Güya Hüda- Par’lılar seçim çalışması yaptığı Lice’ye bir araba dolusu silah ile gelmişler ve Lice esnafa saldırmışlar! Her ne hikmetse insanlardan oy istemek için Lice’ye gelenler, Lice esnafına saldırıyor! PKK-BDP bu yalan ile bölge halkını kandırma hesapları yapıyor. Hedefe ulaşmak için her türlü sapkın yolu meşru gören PKK-BDP bu sefer kötü şekilde tökezledi.

İlke Haber Ajansı olayın görüntülerini servis etmesinin ardından PKK-BDP’liler sus pus oldular. Saldırıya uğrayan Hüda-Par’lılar, Saldırıda yaralananlar Hüda-Par’lılar, Saldırıda polis kontrolündeki araçları yakılanlar Hüda-Par’lılar, daha önce Türkiye’nin değişik yerlerinde saldırıya uğrayanlar Hüda-Par’lılar, ama ne hikmetse bu saldırıları lehine çeviren PKK-BDP’li gruplar..

Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Osman Baydemir, MHP'nin seçim irtibat bürosuna düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama yaparak, "60 günlük zaman dilimi içerisinde tek bir partili arkadaşımız, tek bir fikirdaşımız bir başka siyasi partiye ve partinin adayına tek bir çakıl taşı atmayacaktır” demişti. Baydemir’in bu saldırının ardından nasıl bir tepki vereceğini çok merak ediyorum.

PKK kurulduğu günden bugüne hiçbir zaman mazlum Kürt halkının tercihlerine saygı duymamış, kendi materyalist, komünist felsefesini, Müslüman Kürt halkına zorla dayatmıştır. Müslüman Kürt halkının en önemli olgusu olan namus olgusuna bile savaş açmış, Kürt kadınlarını “Biz Kimsenin Namusu Değiliz” dedirterek çarşı-sokak gezdirmiştir. Dağa militan olarak götürdüğü kadın militanların koynuna girmeyi bir hak saymış, gayri meşru çocuklarını doğum kontrol hapları ile katletmiştir. PKK-BDP, Kürt kadınını açmak için, dinden uzaklaşması şart koşmuş, kadınların ancak dinden uzaklaşmayla özgür olacağını savunmuştur.
Kürtlerin haklarını savunma gayesi ile kurulan PKK-BDP, Müslüman bölge halkına zulüm noktasında rejim ile ortak paydada yer alarak, çizgisini net olarak ortaya koymuştur.

Bundan sonra BDP-PKK’nin yapacağı en akıllı davranış, kirli ellerini bölge Müslümanlarının üzerinden çekmesidir. Müslüman bölge halkı olayları görüyor ve olaylar hakkındaki takdirini yerel seçimlerde Hüda-Par’a oy vererek ortaya koyacaktır.

(Nurullah İkbal)