Kışanak Kadına Uzanan Eli Tutup İndirecek mi?

11 Mart 2014 Salı, 16:58

BDP, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler ile kutladı. Diyarbakır’daki kutlamalarda konuşan BDP Genel Başkan Yardımcısı ve BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak, “Gelin bir kadın devrimi gerçekleştirelim. Biz kadınlar birbirimize söz verelim. Kadına kim el kaldırırsa biz o eli tutup indireceğiz. Kimse kadına el kaldıramaz, buna izin vermeyiz” demişti.

Kışanak’ın bu konuşmasının üzerinden daha 24 saat geçmeden, Van’da, Hüda-Par’ın düzenlemiş olduğu görkemli mitingden evlerine dönen tesettürlü 5 kadına, BDP’li çeteler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıyı düzenleyen BDP’liler gözü dönmüşçesine yere düşürdükleri bir kadını çocuklarının gözü önünde linç etmek istediler. Çevredeki duyarlı vatandaşların müdahalesi ile linçten kurtulan kadınlar, BDP’li çetelerin kendilerine, “Siz şeytansınız” diyerek saldıklarını söylediler. Gülten Kışanak 8 Mart Kadınlar günündeki “Kadına kim el kaldırırsa biz o eli tutup indireceğiz. Kimse kadına el kaldıramaz, buna izin vermeyiz” sözünde samimi ise bu saldırıyı düzenleyenleri kınayarak, lanetler. Şanlıurfa BDP Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in, bölgedeki BDP’li çetelerin yaptıkları saldırıları görmezden gelip, “Seçim süresince kimseye bir çakıl taşı dahi atmayacağız” paradoksuna düşerek güvenirliklerini toplum nezdinde bir kez daha kaybederler.

BDP, seçim süresince Molotoflu, ses bombalı, taşlı, sopalı saldırılardan tatmin olmamış ki kadın ve çocuklara da saldırmaya başladı. Aralarında husumet bulunan kan davalı aileler bile birbirlerinden intikam alacakları zaman çocuklara ve kadınlara saldırmazken, siyasi rakip olarak gördükleri belki birkaç kapı ötede komşuları olan bayanlara bu denli ahlaksızca saldırmalarını nasıl okumak lazım.

BDP’li çeteler son 2 ay içerisinde düzenlemiş oldukları saldırıların hemen ardından sözde basın organlarında, Hüda-Par üyeleri bize saldırdı yalanı ile tabanını Hüda-Par’a karşı kışkırtırmış, mazlum edebiyatı ile yalanlardan medet umar hale gelmişti. Acaba bu sefer ne yalan uyduracaklarını merak ediyoruz. Hüda-Par’lı 5 tesettürlü bayan yoldan geçerken bize laf attı, saldırdı mı diyecekler ?

Yalnız BDP’li çetelerin bunu iyi bilmesi gerekir ki, Medine’de Beni Kaynuka Yahudileri vardı. Bu Yahudi grup her fırsatta Müslümanları birbirine düşürmeye çalışır, fitneye sebep olurlardı. Ne zamanki Beni Kaynuka Yahudileri Medine çarşısında başörtülü bir bayana saldırdı, o zaman Müslümanlar tarafından gözlerinin yaşına bakılmadan Medine’den sürüldüler. BDP’li gruplar bilsin ki Müslümanların bir sabrı vardır, bu sabır sizden korktukları için değil, bölge halkının huzuru içindir. Bu tür saldırılar olursa, İslami camialar bir tarafa bölge halkıda bunlara tahammül etmeyecek, bu çetelere haddini bildirecektir. Maraş’ı kahraman yapan Sütçü İmamlar meydana inecektir. Allah’ın izniyle de bu çetelere ilk haddini bildirme 30 Mart tarihinde olacaktır.

(Nurullah İkbal)