Bu Zindanlar Kimlerle Dolu

23 Haziran 2014 Pazartesi, 14:29

Şu son Tahliyeler üzerinde biraz konuşalım. Gündemi sadece bu konu üzerinde yoğunlaştırsak yeridir. Çünkü mazlumun içeride, zalimin ise dışarıda olması 'Kamuoyunun' vicdanını parçalıyor.
Zindanlara 40'lı yaşında atılıp, yaşı 60'a dayanan hasta yusufiler var.

Sırf Kuran'ı kerim susmasın diye, Kelimetullah'ı insanlara ulaştırsın diye ve bu uğurda; canını, malını, evladını kurban veren binlerce Müslüman mahkûm var.

Bu Balyoz Davaları, çeteler, KCK, uyuşturucu, bataklık baronları hep dışarıda iken; Sırf Müslüman'dır diye, Hizbullah, El-Kaide, Hizb-u Tahrir, Umut-Der, İhya-Der, Mustazaf-Der davalarından yargılanan insanları 'AK-PARTİ' hükümeti ne zaman görecek?  Zaten hiçbir zaman sahtekârlardan adaleti beklemedik, çünkü aciz olmak istemedik...  12 Yıllık iktidarlarında, 200 soruşturma dosyasında, 400 Müslüman yargılandı. 1828 yıl ceza kesildi. Kârlı ihaleymiş!

Ben Kemalizm ve başka suretteki putların bu vatana, bu millete hizmetini daha görmedim. Ama, kendi çocuğuna, komşunun çocuğuna, amcasının çocuğuna bir kelimede olsa 'LAİLAHEİLALLAH' öğretmiş diye, derin, soğuk, sancılı, kimsenin bilmediği yerler de işkenceden geçirilmiş, dava dosyaları karanlık işlerle süslendirip yıllarca cezaevinde süründürülen 'ADAM'lar var.


İslami kesimden olan mahkûmlar da darbeci idi, evet kabul ediyoruz. Ama onlar, ahlaksızlığa, çirkefliğe, zalimlere, baronlara, insanlığı zehirleyenlere, maneviyatı çökertenlere, aileleri yıkan etkenlere 'DARBE' vurdular.

Ve şuanda da başları dik, alınları ak bir şekilde Hz. Yusuf'un görevini devam ettiriyorlar. Ebu Gureyb, Bagraham ve Guantanamo'yu  yaşatanlar bugün 'paşa paşa' dışarı çıktılar ve hala mağdur olanlar içerde ALLAH için yatıyorlar.
 
 Başbakanın Mısır zindanlarındaki Yusufları dille getirmesi sevindirici, ya bizim Yusuflar? Ama şunu net görebilirsiniz, bu ülkede; darbeci, Kemalist, Balyozcu, egoist isen özgürsün... Geri kalanların hepsi ağızlarıyla kuş tutsa da faydası yoktur memlekete. İlginç olanı da bu! Ayakları Protezli olan bir Bayan, Filistin Yararına Kermes düzenlemekten dolayı 150 yıl ceza alıyorsa, sadece; Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr.


Türkiye'de Hizbullah, İBDA-C, El-Kaide ve Umut Davası’ndan tam 376 kişi şuan hükümlü; Üstelik 231'i müebbet. Bilmem kaç yıl öncesini yargılıyoruz da 28 Şubat'a dokunulmuyor. Rezalet bir tablo! Bu hükümet, Potifar'a benziyor. Yusufların günahsız olduğunu bilmesine rağmen göz yumuyor, ses çıkarmıyor. Potifar, günahıyla sessiz kalsa da Allah Kerem sahibi tek Mevlamızdır. Yalnız O'na dayanır, O'ndan dileriz. Tüm siyasi Mahkûmlar için de adaletin tecelli etmesi için yetkili mercilerden genel siyasi af talep ediyoruz. Şüphesiz adalet, hakkaniyettir, şereftir, onurdur, erdemdir.

Selam ve Dua ile...
 
ADNAN MEMİŞ