IHO-EBRAR Türkiye'deki yardımlarını sürdürüyor

IHO-EBRAR Türkiye'deki yardımlarını sürdürüyor

Uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR, Türkiye'deki yetim ve muhtaç ailelere yönelik yardımlarını sürdürüyor.

Dünya çapında yaptığı yardımlarla adından sıkça söz ettiren uluslararası yardım kuruluşu IHO-EBRAR, Umut Kervanı aracılığıyla Türkiye'deki yardımlarına devam ediyor.

Siirt

Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-EBRAR, Siirt Umut Kervanı aracılığıyla yardıma muhtaç olan ve aralarında Suriyeli çocukların da bulunduğu 20 çocuğa giyim yardımında bulundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Umut Kervanı Siirt Şube Başkanı Salih Evin, "IHO EBRAR’ın katkıları ile Siirt Umut Kervanı olarak 20 çocuğu giydirdik. IHO EBRAR’ a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz, Allah hayırlarını kabul etsin. Gelen yardımlar yeterli değil çünkü talep çok fazla ve bizler bu talepleri maddi imkânsızlıklardan dolayı karşılayamıyoruz. Hayırsever vatandaşlar biraz daha katkı sunmaları gerekiyor, çünkü yardıma muhtaç olan ailelerin sayısı oldukça fazla. Bu ailelere yardım edebilmemiz için gelen yardımların daha fazla olması gerekiyor." dedi.

İstanbul

IHO-EBRAR, İstanbul Küçükçekmece’de gıda ve kırtasiye yardımında bulundu. Umut Kervanı Küçükçekmece temsilcisi Şevki Ağırman’ın katılımıyla yapılan yardımlarda onlarca aileye gıda ve maddi durumu iyi olmayan onlarca öğrenciye de kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Yapılan yardımlardan memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, bu tür hayırlı çalışmaların devam etmesi temennisinde bulundu.

IHO-EBRAR Başkan Yardımcısı Zülküf Bildirici, özellikle Avrupa'daki hayırseverlerin yardımlar noktasında daha duyarlı olması gerektiğini belirterek, yardımların ulaşmasında kendilerine aracı olana Umut Kervanı Vakfı ve hayırseverlere teşekkür etti.

Elazığ

IHO-EBRAR Elazığ'da muhtaç ailelere 30 kolilik temizlik malzemesi yardımı yaptı.

Merkezlerinin Hollanda'da olduğunu ve başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı yerlerinde yardım yaptıklarını dile getiren, IHO-EBRAR Elazığ Temsilcisi Yavuz Öner, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Dünyanın birçok yerinde ihtiyaç sahibi, fakir ve yetimlere yardım yapmaktayız. Elazığ'ımıza birçok defa yardım yapan IHO-EBRAR, bu defa 30 aileye temizlik malzemesi yardımı yaptı. Bizim amacımız fakir ile zengin arasında köprü olmaktır. Özellikle öksüz ve yetim ailelere yardım yapmaktayız. Bu yardımlar sadece yurt içinde değil Filistin, Arakan gibi birçok mağdur ülkeye de ulaşmaktadır. Bu yardım çeşitleri kuyu açtırma, yetim giydirme aynı zamanda gıda yardımları şeklinde olmaktadır. Özellikle bu yardımlarımız verilen bağışlarla muhtaçlara daha fazla ulaşmaktadır. Ramazan ayının manevi iklimi dolayısıyla hayırseverlerimizin daha fazla yardım yapmaları sebebiyle bu sayı artmaktadır. Yapılan yardımlar muhtaçlara ulaşmaktadır." dedi. (Murat Orhan, Murat Polat, Nizamettin Aşkin- İLKHA)