Müslüman baba herkesi şaşırttı

Müslüman baba herkesi şaşırttı

ABD Kentucky'de pizza teslimatçısı Salahuddin Jitmoud'un öldürülmesi ile ilgili görülen davada sıra dışı anlar yaşandı.

Amerika’da Kentucky eyaletine bağlı Lexington’ta pizza teslim sürücüsü Salahuddin Jitmoud’un katil zanlısının yargılandığı davada sıra dışı anlar yaşandı.

Öldürülen Jitmoud’un babası mahkeme salonunda bulunanların şaşkın bakışları arasında katil zanlısını affettiğini söyledi.

Cinayet zanlısı 24 yaşındaki ABD'li Hristiyan Trey Alexander Relford, mahkeme tarafından cinayet ve soygun suçlarından 31 yıl cezaya çarptırıldı.

Söz alan Relford, gözyaşlarını silerek “Gerçekten söyleyebileceğim hiçbir şey yok, o gün olanlardan dolayı üzgünüm fakat onu geri getirebilmek için hiçbir şey yapamam. Sizi alkışlıyorum affettiğiniz için teşekkür ederim.” dedi.

Öldürülen Jitmoud’un babası Abdul-Munim Sombat Jitmoud, doğrudan katil zanlısına seslendi ve "İslam, haksızlığa uğrayan kişi bunu yapmadığı müddetçe Allah'ın suçluyu affedemeyeceğini söylüyor. Seni değil, seni yönlendiren ve böyle korkunç bir suç işlemene sebep olan şeytanı suçluyorum, sana kızgın değilim, seni affediyorum. Başına gelen her şey Allah'tan geliyor, O'na inan ve kendini O'nun adaletine bırak" diyerek Relford'a sarıldı.

Duruşma sonunda Jitmoud'un babası gözyaşına boğulan Relford'u kucakladı. (TRT Haber)