Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kuveyt'te

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kuveyt'te

Bakan Çavuşoğlu Kuveyt'te, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini ile Suriye konusunda görüşmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt’te Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile ikili görüşmeler yaptı.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, "DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı" ve "Irak’ın Yeniden İmarı Uluslararası Konferansı"na katılmak üzere Kuveyt’te bulunan Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Mogherini ile bir araya geldi. Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Suriye'deki durumun değerlendirildiği görüşmede, nisan ayında Brüksel'de yapılacak "Suriye'nin geleceği" konulu konferansın hazırlıkları da ele alındı.

Çavuşoğlu ayrıca Ukrayna Dışişleri Bakanı Klimkin, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Crnadak ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto ile de ikili ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulundu. (A.A)