HÜDA PAR'dan 'Laiklik' teklifi

HÜDA PAR'dan 'Laiklik' teklifi

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Laiklik konusunda daha önce sarf ettiği bir cümlesini Anayasa'daki Laiklik maddesiyle değiştirilmesi teklifinde bulundu.

HÜDA PAR Sözcüsü Yavuz, Twiter hesabından paylaştığı mesajda, "Sn. Cumhurbaşkanı: “Laiklik devletin her dine eşit mesafede olmasıdır.” Mühür sizde. Bunu anayasadaki laiklik maddesi ile hemen değiştirin!" teklifinde bulundu.

Anayasa'daki tanımlanmamış Laiklik maddesi gerekçe gösterilerek hukukun yok sayıldığına vurgu yapan Yavuz, "Anayasada tanımlanmamış laiklik maddesi gerekçe gösterilerek insan hakları ve hukuk yok sayıldı. Tanımlama, istismara açık kapı bırakmaz." dedi.

"Savaş, bölgenin felaketi olur"

Diğer yandan Irak Kürdistanı'ndan gerçekleşitilen referandum sonrası savaş çığırtkanlığı yapan kesimlere tepki gösteren Yavuz, "Asıl olarak askeri yöntemler Kerkük'ü sorun haline getirecektir. Bu yolun yol olmadığı Suriye'de görüldü. Savaş, bölgenin felaketi olur. İdlib'te çatışmaya mahal bırakmayacak karşılıklı rızaya dayalı bir anlaşma ile tarafların uzlaşması en hayırlı olandır" mesajlarını paylaştı. (Hürseda haber)