Göçük altında 19 işçi kaldı iddiası

Göçük altında 19 işçi kaldı iddiası

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan bakır madeni sahasında meydana gelen heyelan bölgesinde arama çalışmaları 4’üncü gününe girerken, göçük altında kalan işçilerden Sedat Bulut’un cansız bedenine ulaşıldı.

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan bakır madeni sahasında meydana gelen heyelan nedeniyle oluşan göçükte arama çalışmaları devam ediyor.

4’üncü gününe giren çalışmalarda Bedrettin Caylı, Murat Ant, Savaş Kızılkan, Reşit Can, Abdurrahim Sönmezsoy ve Şefik Tuncer’in cenazeleri çıkarıldı.

İkinci bir heyelan riskine karşı göçüğün oluştuğu bölgenin üst kısmında toprak sertleşme çalışmalarının ardından ekipler, iş makineleri ile çalışmalarına başladı. Gece de devam eden arama çalışmalarına uzman köpeklerin de destek veriyor.

Göçükte yakınları bulunan ailelerin ise bekleyişi sürüyor. Maden sahasında bekleyen madenci yakınları göçük altında kalan işçilerin sayısının 19 olduğunu iddia etti.

Göçükten bir işçinin cesedi daha çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda göçük altında kalan işçilerden Sedat Bulut’un cansız bedenine ulaşıldı.

Bulut'un cenazesi, otopsi için Siirt Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Bulut ile birlikte şu ana kadar göçük altında çıkarılan işçileri sayısı 6’ya yükselmiş oldu.

Daha önce Murat Ant, Reşit Can, Abdulbaki Aydın, Ali Sönmezsoy ve Şefik Tuncer'in cesetleri toprak altından çıkarılmıştı.

Heyelan bölgesinde arama çalışmaları sürüyor.

(M. Hüseyin Temel, M. Sait Çelik, Hüseyin Genel – İLKHA) 


Ettiketler:Şirvan