Yılmaz, Xenikê'de yetimleri bağrına bastı

Yılmaz, Xenikê'de yetimleri bağrına bastı

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Xenikê’de HDP’lilerce katledilen üyelerinin taziyelerine katılarak, babaları şehid edilen yetimleri bağrına bastı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Diyarbakır il Başkanı  Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberlerindeki bir heyetle İdil’e bağlı Xenikê köyünde HDP’liler tarafından katledilen Mehmet Şerif Şimşek ve Abdulcelil Talayhan’ın taziyelerine katılarak yakınlarına sabırlar diledi.

HÜDA PAR heyetini Mahmut Şimşek ile Halil Talayhan karşıladı.

Molla Kerbela Şanlı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra HÜDA PAR Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz bir konuşma yaptı.

"Kardeşlerimizi alçakça şehit ettiler"

HÜDA PAR üyeleri Muhammed Şerif Şimşek (34) ile Abdulcelil Talayhan'ın (38) alçakca şehid edildiğini ifade eden Yılmaz, “Bizim kardeşlerimizi kalleşçe, alçakça şehit ettiler. Rabbimizden dileğimiz onların mazlumiyetleri inşallah bu halkın uyanışına, gafillerin gözlerinin açılmasına vesile olur.” dedi.

"Şehitlerimiz inşallah cennettedir"

Kürdistan’ın kan gölüne çevrilmek istendiğini belirten Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: “Kürdistan’da şeytana iş bırakmayan,  fitne ve fesadı üzerine alan bu gurup Kürdistan’da barış ve huzur istemiyor. Kürdistan’ı kan gölüne çevirmek istiyor. Bu durumdan kurtulmaları doğrularla, iyilerle beraber olmaktır. Ya da kötülerle olup onların uyarıldığı cezaya müstahak olacaklar.

Şehitlerimiz inşallah cennettedir. Ama onlara bu zulmü reva görenler cehennemdedir. Şehitlerin ailelerine ve dava kardeşlerine Rabbim sabr-ı cemil nasip etsin. Rabbim şehadetlerini kabul etsin." dedi.

HÜDA PAR heyeti köyden ayrılmadan önce Mehmet Şerif Şimşek ve Abdulcelil Talayhan’ın çocuklarıyla görüştü. (İLKHA)

> <