Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.

Şırnak'ta Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü tarafından üye ve gönüllülerinin katıldığı bayramlaşma programı düzenlendi.

Programa HÜDA PAR İlçe Başkanı Ahmet Elçin ve parti üyeleri, Mustazaflar Cemiyeti Cizre Şube Başkanı Kadri Özalp, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Hz. Nuh Nebi Camii'nde ikindi namazını cemaatle kılan katılımcılar, geleneksel hale getirilen bayramlaşma programı kapsamında salavatlar eşliğinde bayramlaştılar. Programa katılanlara çikolata ve gül suyu ikram edildi.

Etkinliğe katılan Bahattin Gözüngü isimli vatandaş, duygu ve düşüncelerini paylaşarak, "Allah Teâlâ bu Ramazan ayını çok güzel geçirdi. Belki 20-30 yıldır Cizre'nin şartlarına göre böyle güzel bir Ramazan geçmedi. Gerçekten de herkes böyle dile getiriyor. Geride bıraktığımız Ramazan ayı inşallah tüm dünyadaki Müslümanlar için hayırlara vesile olur. Kardeşliğe, vahdete, Kur'an ve sünnet etrafında birleşmeye vesile olsun. İnşallah Allah Müslümanları kan içinde kaldığı bu dönemlerden kurtarır. Allah tüm Müslümanlara huzur ve güzellikler nasip etsin. Tüm dünyadaki Müslümanlara kardeşliği nasip etsin." dedi.

Bayramlaşma programı, Abdullah Kurami tarafından yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)