Basel Said-i Nursi Vakfı ailelerle Alpler’de buluştu

Basel Said-i Nursi Vakfı ailelerle Alpler’de buluştu

İsviçre'nin Basel şehrinde İslami eğitim ve kültürel alanda faaliyet yürüten Said-i Nursi Vakfı'nın organizesi ile İlkbahar-Yaz döneminde yaklaşık 15 yıldır geleneksel hale gelen şölen bu yıl, “Ahde Vefa Bayramlaşma” teması ile Vakıf üye ve gönüllülerinin aileleriyle beraber sağladıkları katılım ile gerçekleşti.

İsviçre'nin Flumserberg bölgesinde Basel Said-i Nursi Vakfı’nın organizesi ile düzenlenen Şölen, 7 Haziran Cuma günü saat 15.00’da başlayıp 10 Haziran Pazartesi günü saat 11.00’a kadar devam etti. İlkbahar-Yaz döneminde yaklaşık 15 yıldır geleneksel hale gelen şölen bu yıl, “Ahde Vefa Bayramlaşma” teması ile Vakıf üye ve gönüllülerinin aileleriyle beraber katıldıkları görüldü.

Önceki senelere göre farklı bir uygulamaya giden Vakıf yönetimi, üye ve gönüllülerin isteği üzerine bu yıl ki şöleni Bayan ve çocukların da katılım sağlayabileceği şekilde ailelere uygun şekilde organize etti.

Bayan ve çocukların aileleriyle beraber toplu şekilde ilk defa katılım sağladıkları şölenden memnuniyet duydukları belirtilirken, Bayan ve çocuklar kendilerine tahsis edilen alanlarda programlarını gerçekleştirme imkanı buldu. Şölenin 170’in üzerinde Müslüman vakıf gönüllüsünün katılımıyla gerçekleştiği açıklandı.

Şölen de, Futbol, Dağ gezisi, Yüzme, Teleferik turu ve Masa Tenisi gibi çeşitli aktiviteler icra edilirken, İlahi ve ses sanatçıları da mini konser verdi. Şölene katılım sağlayan ses sanatçılarından Fatih Aşkın, ilk defa böyle bir organizasyonda bulunduğunu ifade ederek, ortama hakim olan samimi ve dostane atmosferin Avrupa’da yaşayan Müslümanlar için güzel bir anı olduğuna şahitlik ettiğini söyledi. (Hürseda Haber)